Egipt zachwyca nie tylko piramidami czy Hurghadą. Coraz więcej turystów wybiera "egipskie Karaiby"

Egipt już od dawna uważany jest za jedno z najpopularniejszych kierunków, jeśli chodzi o wakacje za granicą. I wcale nie jest to wyłącznie kwestia dobrej pogody. Choć zazwyczaj wybieramy z trzech najpopularniejszych kurortów, teraz popularność zdobywa czwarty. Co warto wiedzieć o "egipskich karaibach"? Miejsce uważa się za niezwykłe.

Egipt jest często wybieranym kierunkiem, jeśli chodzi o zagraniczne wakacje Polaków i nie tylko. Kraj szturmują turyści o każdej porze roku. Zazwyczaj jako miejsce swojego wypoczynku wybierane są trzy najpopularniejsze kurorty - teraz mają jednak sporą konkurencję. Chodzi o "egipskie Karaiby".

Zobacz wideo Kuchnia egipska, czyli przysmaki znad Nilu, których musisz spróbować

Karaiby w  Egipcie? To nowa, gorąca lokalizacja. Turyści będą zachwyceni

Egipt jest popularnym kierunkiem ze względu na swoją idealną pogodę, bogatą i dość tanią ofertę all inclusive, atrakcje i historyczne zabytki. Dla fanów wody również znajdzie się tu wiele dobrego. Jednak zawsze pozostaje pytanie: do którego kurortu się wybrać? Najczęściej wybór pada na jeden z trzech: Hurghada, Sharm-el-Sheik, czy Marsa Alam. W tym roku może być jednak trochę inaczej. Marzena German z Wakacje.pl poinformowała w rozmowie z "Wirtualną Polską", że w 2024 roku Egipt znów będzie hitem sprzedaży. Zaznaczyła jednak, że najczęściej wybieranym miejscem na wakacje tym razem zostanie kurort Marsa Matruh nad Morzem Śródziemnym, przez wielu okrzyknięty "egipskimi Karaibami". Jak mówi ekspertka: 

Północna część kraju faraonów jest u nas jeszcze mało znana. To, czym zachwyca, to piękne plaże. Czasem ten region nazywany jest "Karaibami Egiptu"

Marsa Matruh w Egipcie. Do zwiedzania jest tu mnóstwo atrakcji

Pobyt w tym kurorcie to coś więcej, niż leżenie plackiem przy basenie i zajadanie się wszystkim, co oferuje all inclusive. Za wakacje w Marsa Matruh w Egipcie zapłacimy około trzech tysięcy złotych za osobę na tydzień pobytu. Można jednak przejrzeć również oferty od droższych hoteli. Ten kurort jest idealną bazą wypadową dla zwiedzania. Wybrać się można do oazy Siwa, basenu Kleopatry, Aleksandrii czy El Amalein. Co więcej, miasto Marsa Matrouh leży na końcu dużej laguny o niesamowicie przejrzystej turkusowej wodzie. Tu znajdziemy jedne z najpiękniejszych plaż w Egipcie. Przykładem jest oczywiście wspaniała Plaża Kleopatry, czyli ulubione miejsce legendarnej królowej i Marka Antoniusza. W okolicy znajdują się słynne katakumby Kaum asz-Szukafa z grobowcem o niespotykanym połączeniu motywów egipskich i greckich. Znajdziemy tu także teatr rzymski i Nową Bibliotekę Aleksandryjską. Odwiedzenie Siwy to absolutna konieczność dla każdego, kto kocha piękno oaz na pustynnych przestrzeniach Sahary. W samym sercu kryje się ponad dwieście krystalicznie czystych źródeł. Jednak to nie wszystko, co Siwa ma do zaoferowania. Ponad miastem górują majestatyczne ruiny fortecy Shali, które szczególnie wieczorem, gdy podświetlone, tworzą niezapomniane wrażenie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA