Chciał naładować tablet w samolocie. Nagle pasażerowie usłyszeli huk. Konieczne było awaryjne lądowanie

Do niebezpiecznej i mrożącej krew w żyłach sytuacji doszło w przestrzeni powietrznej przed kilkoma dniami. Jeden z pasażerów samolotu linii Royal Air Philippines popełnił poważny błąd. Gdy wyciągnął swój sprzęt elektroniczny, po chwili pojawił się dym i huk. Samolot musiał awaryjnie lądować.

Podróże samolotami cieszą się popularnością. W taki sposób możemy szybko i bezpiecznie dostać się do celu oddalonego nawet o dziesiątki tysięcy kilometrów. Do lotu tak dużą maszyną należy się jednak odpowiednio przygotować oraz stosować do panujących na pokładzie zasad. O tym najprawdopodobniej zapomniał pasażer samolotu lecącego z wysp Boray do Szanghaju. Przez nieodpowiedzialne zachowanie prawie doszło do tragedii.

Zobacz wideo Blanka Lipińska psioczy na jedzenie w samolocie

O mały włos a doszłoby do tragedii. Ten lot pasażerowie zapamiętają na długo

Samolot linii Royal Air Philippines lecący z wysp Boray do Szanghaju przed kilkoma dniami musiał awaryjnie lądować w Hongkongu. Wszystko przez zachowanie jednego z pasażerów. Na pokładzie podczas lotu mężczyzna postanowił naładować swój tablet za pomocą powerbanku. Nie przemyślał jednak tej decyzji i zapomniał, że taka czynność jest niedozwolona. Po podłączeniu urządzenia niemalże od razu rozległ się głośny huk, a po chwili pojawił się również dym. To zestresowało innych pasażerów. Panika i stres była nie do opanowania, a cała sytuacja według pracowników stała się bardzo niebezpieczna. Postanowiono więc wylądować awaryjnie na najbliższym lotnisku, by móc na spokojnie zająć się całą sprawą. Na szczęście nikt nie ucierpiał i po czasie udało się ponownie wznowić lot. Takie sytuacje niestety zdarzają się często, warto więc wiedzieć, jak zachowywać się w samolocie, by podróż przebiegła bezpiecznie.

 

Tego nie rób w samolocie. Takie czynności mogą być zagrożeniem dla pasażerów i załogi

Przed każdą podróżą samolotem należy zapoznać się z zasadami, które panują nie tylko na lotnisku, ale również na pokładzie maszyny. O tym, jakie przedmioty możesz przewieźć w bagażu, a które z nich są zakazane, dowiesz się, wchodząc na stronę przewoźnika, z którego usług korzystasz. W kwestii powerbanków ich przewóz jest możliwy, lecz tylko w bagażu podręcznym. Nie należy jednak używać tych urządzeń podczas lotu, o czym informuje personel już na pokładzie. Nie zastosowanie się do zasad może skończyć się tragedią. Niestety nie zawsze załoga będzie w stanie zareagować w odpowiednim momencie.
Na pokład samolotu nie wnoś również ostrych przedmiotów czy takich, które podobnie jak powerbank, mogą wybuchnąć, np. gaz pieprzowy.

Więcej o:
Copyright © Agora SA