Wiele miejscowości w Polsce nadal pozostaje nieodkrytych. Większość turystów woli nie wychodzić poza strefę komfortu i wybiera popularne kierunki. To oczywiście bezpieczne rozwiązanie, lecz często w takich miejscach aż roi się od odwiedzających. Jeśli więc zależy ci na mieście, w którym dobrze zjesz, odpoczniesz i pozwiedzasz bez tłumów, mamy propozycję. "Mały Kraków" poleca się na relaksujące wyjazdy z rodziną lub we dwoje.
Mało znaną "perłą" Małopolski lub inaczej nazywanym "małym Krakowem" jest miejscowość Biecz. Malownicze miasto na południu Polski jeszcze kilka lat temu było niemalże zapomniane, a dziś wszystko się zmienia. Coraz więcej osób z chęcią przybywa do tej lokalizacji, by bliżej ją poznać oraz oczywiście odpocząć wśród pięknych krajobrazów. Co ciekawe, Biecz to wyjątkowe miejsce nie tylko ze względu na ogrom atrakcji, ale również jest to miejscowość, która znajduje się na mapie obu polskich regionów - Małopolski i Podkarpacia.
Łagodny klimat, dobre nasłonecznienie, słynna rzeka Ropa z wieloma plażami, źródła wód mineralnych oraz sąsiedztwo Magurskiego Parku Narodowego sprawiają, że Biecz jest często wybieraną destynacją wśród osób marzących o spokojnych wakacjach. Czy jednak turyści preferujący zwiedzanie także odnajdą się na miejscu? Jakie atrakcje oferuje miasto?
Biecz prawa miejskie otrzymał już w XII wieku od Bolesława Wstydliwego, więc można się domyślać, że na miejscu znajduje się sporo zabytków i interesującej historii. Dla fanów architektury nie lada gratką będzie z pewnością Kościół parafialny p.w. Bożego Ciała. Późnogotycka budowla może pochwalić się między innymi pięknym ołtarzem z 1604 roku. Tuż obok kościoła znajduje się XV-wieczna dzwonnica.
Równie popularnym punktem wartym odwiedzenia jest Kamienica Chodorów wybudowana w okresie gotyku. Według informacji zawartych na portalu visitmalopolska.pl niegdyś należała do bogatej rodziny bieckich kupców i rzemieślników.
Będąc na miejscu, warto także pospacerować po bieckim rynku. Na jego środku znajduje się majestatyczny ratusz z piękną białą wieżą. Co ciekawe, można wejść na jej szczyt i spojrzeć na miejscowość z odmiennej perspektywy. Chcąc poznać jeszcze bliżej historię miasta, dobrze jest odwiedzić również Muzeum Ziemi Bieckiej. Po takich aktywnościach z pewnością zgłodniejesz, lecz spokojnie, w okolicy jest wiele restauracji, które oferują pyszne, lokalne dania.