To miejsce w Polsce od lat zachwyca turystów krajobrazami. Niemcy nazywają je "Wyspą Słońca"

Położona na Morzu Bałtyckim "Wyspa Słońca" od lat robi furorę wśród turystów. Piękne krajobrazy, które oferuje na miejscu, są nie do opisania, a piaszczyste plaże pozwalają na relaksujące opalanie. Gdzie dokładnie znajduje się owa wyspa i co warto na niej zobaczyć? Mowa o Polsce.

Wakacje tuż-tuż, lecz przed tym okresem czeka nas jeszcze majówka, podczas której również wiele osób planuje wyjechać. Jeśli jeszcze nie masz planów, lecz marzy ci się pobyt nad Bałtykiem wśród szumu fal i promieni słońca, mamy świetną propozycję. To miejsce oferuje turystom wiele atrakcji, a przez Niemców nazywane jest "Wyspą Słońca". 

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem [VLOG]

Wyspa Uznam rajem dla niemieckich turystów. Polacy także ją pokochali

Wyspa Uznam położona jest na Bałtyku na pograniczu Polski i Niemiec. Od północnego zachodu zamyka zalew szczeciński i liczy sobie łącznie 445 km2. Malownicze i fascynujące miejsce w większości należy do naszych zachodnich sąsiadów, lecz Polacy również mogą pochwalić się kawałkiem tego nietypowego rejonu - 72 km2.

Co ważne, obie strony wyspy oferują niesamowite doznania dla odwiedzających. Dlaczego jednak Niemcy nazwali to miejsce "Wyspą Słońca"? Okazuje się, że w ciągu roku jest tam średnio 1906 godzin słonecznych. Jeśli więc brakuje komuś witaminy D, podróż na wyspę Uznam, może być dobrym pomysłem. Co jednak robić na miejscu? Jakie atrakcje warto zobaczyć? Podopowiadamy. 

Uznam: niemiecko-polska wyspa nad Bałtykiem. Te miejsca warto zobaczyć

Jedną z głównych atrakcji Uznam są oczywiście plaże. Niektóre rozciągają się nawet na 40 kilometrów długości i zachwycają krajobrazami wokół. Spacery zarówno rano, jak i wieczorem będą więc świetnym pomysłem na spędzenie czasu.

Polska część wyspy położona jest po stronie Świnoujścia, w którym warto zatrzymać się na przykład na obiad lub romantyczną kolację. W mieście znajduje się również latarnia morska, którą uznaje się za najwyższą w Polsce. Popularną atrakcją, szczególnie wśród historyków jest także Fort Gerharda, który co prawda znajduje się na wyspie Wolin, lecz jeśli masz czas, wybierz się na miejsce, nie pożałujesz.

Będąc w okolicy, wręcz nie można przegapić pięknego punktu, który na fotografiach przedstawia się naprawdę fenomenalnie. O czym mowa? Stawa Młyny to nawigacyjny znak, umieszczony na końcu zachodniego falochronu, który przybrał formę wiatraka i zachwyca turystów.

W środkowej części wyspy Uznam po niemieckiej stronie znajduje się także malownicza miejscowość Mellenthin. Właśnie tam warto zobaczyć między innymi kościół z 1330 roku czy "Zamek na wodzie" wzniesiony na polecenie Ruedigera von Neuenkirchen.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.