Zaledwie 20 km od Zakopanego poznasz Podhale od innej strony. W tym miejscu nie ma tłumów

Choć do wakacji pozostało jeszcze kilkanaście tygodni, to już teraz wiele osób wybiera się na krótkie wyjazdy. Urlop na święta, majówkę lub długi weekend czerwcowy to świetny pomysł na odpoczynek. Gdzie jednak warto się wybrać? Popularne destynacje będą z pewnością oblężone, właśnie dlatego zastanów się nad lokalizacją mniej znaną, lecz równie piękną.

Wiosna zagościła już w naszym kraju, więc z dnia na dzień pogoda za oknem wydaje się coraz przyjemniejsza i zachęca do organizowania wypadów z rodziną bądź znajomymi. Jeśli również masz w planach wyjazd, być może odpuść popularne kierunki, a zamiast nich wybierz te jeszcze nieodkryte. Zaledwie 20 km od słynnego Zakopanego znajduje się miejscowość, która przez wielu podróżnych jest pomijana. O jakim mieście mowa i co można zobaczyć na miejscu? 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Gmina Nowy Targ poleca się na urlop. W miejscowości czeka wiele atrakcji

Świetną alternatywą dla Zakopanego, które od kilku lat stało się destynacją obleganą i drogą, będzie Nowy Targ. Piękne miasto w województwie małopolskim położone w Kotlinie Orawsko-Nowotarskiej zachwyca turystów szukających lokalizacji spokojnych i pełnych niepowtarzalnych krajobrazów.

Nowy Targ przez wiele osób traktowany jest niestety tylko jako miejscowość przejazdowa w drodze do Zakopanego. Turyści nadal nie zdają sobie sprawy z tego, ile ciekawych atrakcji skrywa miasto. Historyczna stolica Podhala może pochwalić się między innymi aż czterem parkami narodowymi, do których warto udać się na relaksujący spacer. Dla osób szukających spokoju polecają się również malownicze widoki górskie pasma Gorce, które najlepiej podziwiać ze szczytu Turbacz.

Nowy Targ atrakcje: miasto o bogatej historii i tradycji nie pozwoli się nudzić

Jeśli jesteś osobą lubiącą aktywnie spędzać czas wolny, będąc w Nowym Targu, bez wątpienia warto udać się na spływ kajakowy Dunajcem. To niesamowita przygoda i możliwość podziwiania malowniczej przyrody w nietypowy sposób. Koszt takiej atrakcji to około 100 zł. 

Dodatkowo w okolicy miasteczka znajdzie się również coś dla fanów historii - zabytków nie brakuje. Jedną z imponujących budowli jest na pewno kościół św. Michała Archanioła w Dębnie Podhalańskim, który został wpisany na listę UNESCO. Blisko miasta znajdują się także ruiny zamku w Czorsztynie, które można podziwiać, spoglądając tym samym na niesamowity widok jeziora Czorsztyńskiego.

Jeśli zdecydujesz się na wyjazd do Nowego Targu, nie zapomnij udać się także do jednej z lokalnych restauracji w mieście. Regionalne dania z pewnością skradną twoje serce. Turyści zazwyczaj polecają spróbować klasycznej kwaśnicy oraz ziemniaczanych hałusek.

Więcej o:
Copyright © Agora SA