Polska plaża wśród najpiękniejszych na świecie. Już nie musisz wyjeżdżać na Malediwy

Lada moment wakacje, więc wiele osób będzie wyjeżdżać na urlopy. Jeśli również planujesz odpoczynek poza miejscem zamieszkania, dowiedz się, gdzie warto wyjechać. Jedna z plaż nad Bałtykiem właśnie trafiła na listę najpiękniejszych na całym świecie!

Polska to kraj, który jest w stanie poszczycić się wieloma ciekawymi destynacjami. Możemy korzystać zarówno z uroków pięknych gór, jak i z morza, które wybierane jest często jako miejsce wypoczynku w wakacje. Jeśli również i ty w tym w roku planujesz urlop nad Bałtykiem, dowiedz się, jaką plażę w szczególności warto odwiedzić. Jedno z polskich wybrzeży właśnie trafiło na listę prestiżowego rankingu.

Zobacz wideo Nieoczywiste miejsca nad wschodnim Bałtykiem

Najpiękniejsze plaże na świecie zostały już wybrane. Golden Beach Award 2024

Uwzględniając takie kryteria, jak wartość dla społeczności lokalnej, znaczenie kulturowe czy naturalną różnorodność, portal beachatlas.com postanowił wytypować aż 100 najpiękniejszych plaż na świecie. Dzięki zastosowaniu szerszych kryteriów na liście nie królują tylko i wyłącznie błękitne wybrzeża z sypkim i delikatnym piaskiem jak na Malediwach. W rankingu doceniono również punkty, które zazwyczaj nie pojawiają się na zestawieniach tego typu.

Na pierwszym miejscu znalazła się dobrze wszystkim znana plaża na wyspie Bora-Bora. Położona na Oceanie Spokojnym jest rajem dla wielu turystów, którzy marzą, by spędzić tam wakacje. Krystaliczna woda, piękne zachody i ciepłe promienie słońca to tylko początek tego, co oferuje wyjątkowa destynacja.

Drugie miejsce podium powędrowało do plaży Głazów w Simons Town Cape Town w Republice Południowej Afryki. Skaliste wybrzeże pełne pingwinów potrafi zachwycić. Trzecie miejsce należy do plaży Waikiki na Hawajach, która stała się już poniekąd symbolem USA. W rankingu znalazła się również jedna z plaż w Polsce.

Najpiękniejsze plaże w Polsce. Zamiast wyjeżdżać na Malediwy, odwiedź Sopot

Za jedną z najpiękniejszych plaż na świecie uznaje się również tę w Sopocie. Popularne szczególnie latem wybrzeże znalazło się na 85. miejscu. Co takiego skłoniło jednak autorów rankingu do umieszczenia plaży na liście? Okazuje się, że została porównana do plaży Brighton oraz doceniono tętniące za dnia i nocą życie w okolicy. 

Plaża Sopot, nawiązująca klimatem do plaży Brighton, pełna jest tętniących życiem barów i klubów plażowych zlokalizowanych wzdłuż jej brzegów. Atrakcją jest najdłuższe drewniane molo w Europie, rozciągające się na 515 metrów, oferujące zapierające dech w piersiach widoki

- napisali autorzy rankingu Golden Beach Award 2024, beachatlas.com. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA