Najwyższy "most tybetański" w Europie już czeka na turystów. Zawieszono go na wysokości 175 metrów

Gdzie szukać adrenaliny? Silne emocje to nie tylko skoki ze spadochronem czy na bungee. Czasami wystarczy wybrać się na spacer w odpowiednim miejscu. We Włoszech powstała niedawno atrakcja dla prawdziwych śmiałków. Zdradzamy, co oferuje najwyżej zawieszony "most tybetański" w Europie.

Mosty to konstrukcje, które towarzyszą ludziom od niepamiętnych czasów. Zazwyczaj ich celem jest ułatwienie komunikacji pomiędzy dwoma punktami. Czasami jednak mogą też stanowić atrakcję turystyczną i nie zawsze chodzi o piękny wygląd czy znaczenie historyczne. "Most tybetański" w Umbrii we Włoszech wzbudza silne emocje z innych powodów.

Zobacz wideo Chcieli mieć przerażającą kolejkę górską. Więc ją... zbudowali!

Najwyższy "most tybetański" w Europie. Nowa atrakcja we Włoszech dostarczy mnóstwo emocji

Najwyższy most wiszący rozciąga się pomiędzy włoskim miasteczkiem Sellano i Montesanto, wioską po drugiej stronie rzeki Vigi w dolinie Valnerina. Wisi na wysokości 175 metrów, a różnica między dwoma krańcami wynosi 68 metrów. Jak dowiadujemy się z portalu Visit Sellano, długość mostu to 517,5 metra, a trasę tę powinniśmy pokonać w czasie od pół godziny do 45 minut. Musimy zachować jednak przy tym wyjątkową ostrożność, ponieważ będziemy kroczyć po 1023 deskach, które nie są ze sobą bezpośrednio połączone. Spojrzenie w dół może zatem przyspieszyć bicie naszego serca, ale gdy opanujemy już nerwy, na pewno docenimy rozpościerające się wokół widoki. Oczywiście wstęp na trasę jest dozwolony tylko w odpowiednim sprzęcie ochronnym, czyli w kasku, rękawiczkach, obuwiu sportowym i uprzęży. Ponadto z atrakcji nie mogą skorzystać osoby, które mierzą mniej niż 120 centymetrów. Niepełnoletni śmiałkowie zaś muszą być pod opieką dorosłych. Warto mieć też na uwadze, że w tym samym czasie na moście może przebywać 90 osób.

Co warto zobaczyć we Włoszech? "Most tybetański" ma przed sobą ważne zadanie do wykonania

"Most tybetański" został otworzony 23 marca 2024 roku, czyli w weekend przed Wielkanocą, szybko okazał się dużym sukcesem. W ciągu dwóch dni z atrakcji skorzystało ponad 1100 turystów, a sam region odwiedziło ponad 5000 osób. Przyciągnięcie odwiedzających było zresztą głównym celem utworzenia mostu. W 2016 roku wschodnia Umbria ucierpiała przez serię tragicznych w skutkach trzęsień ziemi. Rozwój turystyki może zatem uchronić mieszkańców przed koniecznością wysiedlenia.

Most będzie atrakcją, która pomoże ludziom odkryć Sellano, ale nie tylko: musimy być punktem podparcia Valneriny, doliny Menotre i Umbrii. Jesteśmy wspaniałą krainą, trzeba tylko w to wierzyć

- przekonywał burmistrz Sellano Attilio Gubbiotti podczas konferencji prasowej. Bilety na atrakcję kosztują 25 euro i można zamówić je przez internet. Przed zaplanowaniem podróży do Włoch warto jednak też odwiedzić przytoczoną już stronę, gdzie znajdziemy więcej szczegółów, łącznie z odpowiedziami na najczęściej zadawane pytania.

Więcej o:
Copyright © Agora SA