W tym miejscu nie zrobisz już zdjęcia. Z powodu tiktokerów Hiszpania ustanowiła nowy przepis

Barcelona to pod względem turystycznym jedno z najpopularniejszych miejsc w Europie. Miliony osób każdego roku zjeżdżają się do miasta, głównie po to, by zobaczyć okazałą katedrę La Sagrada Familia. Tłumy odwiedzających stały się na tyle niebezpieczne, że Hiszpania musiała wprowadzić nowy zakaz.

Na urlopie zwykle robimy masę pamiątkowych zdjęć, szczególnie w okolicach światowej sławy budynków. Nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bowiem robi tak wielu turystów. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy trzymając aparat, zapominamy o bezpieczeństwie własnym i otaczających nas osób. W dobie mediów społecznościowych coraz częściej dochodzi do wypadków spowodowanych przez nieuważnych podróżnych z telefonami w rękach, dlatego władze Hiszpanii podjęły stanowcze kroki.

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Ile osób odwiedza Sagrada Familia? To najpopularniejszy zabytek w Hiszpanii

Hiszpania jest jednym z najbardziej turystycznych państwa świata. W 2023 roku padł kolejny rekord - do kraju przyjechało ponad 85 milionów odwiedzających. Turystów przyciąga w to miejsce nie tylko gorący klimat i ciepłe morze, ale także duża ilość zabytków. Najpopularniejszym jest oczywiście znajdująca się w Barcelonie katedra Sagrada Familia, którą odwiedza około 4,7 mln osób rocznie. Choć jej budowa zakończy się ostatecznie dopiero w 2026 roku (rozpoczęto ją w 1882 roku), już od dawna przyciąga miliony osób z całego świata. Dla ich bezpieczeństwa władze miasta ustanowiły właśnie zaskakujący przepis. Zgodnie z nim zabrania się robienia zdjęć w pobliżu katedry. Wszystko przez popularny trend na TikToku.

Niebezpieczne trendy na TikToku. Hiszpania wprowadziła istotny zakaz dla turystów

Co pewien czas na TikToku pojawiają się nowe trendy, czyli podobne pomysły na wideo, które są powielane przez tysiące użytkowników. Turyści w Barcelonie zapoczątkowali modę na nagrywanie i robienie zdjęć na schodach ruchomych prowadzących do linii metra pod katedrą. Wyjeżdżając na zewnątrz, internauci ustawiają telefon na schodach w taki sposób, by za ich plecami urosła Sagrada Familia. Choć efekt końcowy wygląda imponująco, samo przedsięwzięcie jest dosyć niebezpiecznie. Tiktokerzy zapominają, że jest to bardzo zatłoczone miejsce, a tamowanie drogi na schodach ruchomych może być ryzykowne. Z tego powodu władze miasta zdecydowały się zakazać robienia zdjęć i filmów w tej okolicy. Jak podaje portal express.co.uk, w pobliżu metra wywieszono już stosowne plakaty.

Niebezpieczeństwo uwięzienia: Nie rób zdjęć ani filmów podczas poruszania się po ruchomych schodach

- głoszą ostrzeżenia.

Czy uważasz nowy zakaz za słuszny?
Więcej o:
Copyright © Agora SA