Malowniczy ogród 16 metrów nad ziemią. Wielu turystów nie wie o tej darmowej atrakcji w Warszawie

Co można zobaczyć za darmo w Warszawie? Wbrew pozorom takich miejsc jest wiele, jednak nie zawsze łatwo je znaleźć. Jedno z nich ciężko będzie dostrzec, ponieważ znajduje się kilkanaście metrów nad naszymi głowami. To wyjątkowe miejsce na mapie stolicy, które zapiera dech w piersiach.

Większość turystów wybierających się do stolicy odwiedza najpopularniejsze lokalizacje. Nasze kroki kierujemy do Muzeum Narodowego w Warszawie, Pałacu Kultury i Nauki czy na Krakowskie Przedmieście. Jednak jeśli marzy ci się podziwianie miasta w otoczeniu malowniczej przyrody, to czeka na ciebie niepowtarzalne miejsce, z którego rozciąga się widok na Wisłę oraz najokazalsze budowle w Warszawie. Ten tajemniczy ogród na dachu możesz odwiedzić już teraz. 

Zobacz wideo Student przez aferę akademikową koczował w bibliotece. "Kiedy wyszliśmy protestować, miejsca się znalazły"

Czy do BUW można wejść? Jego ogrody są otwarte dla każdego

Malowniczy ogród mieści się obok oraz na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, która od 1999 roku znajduje się na Powiślu przy ulicy Dobrej 56/66. Co ciekawe, to największy gmach Uniwersytetu Warszawskiego, a jego powierzchnia wynosi 57 tysięcy metrów kwadratowych. Jednak miejsce to przyciąga nie tylko pilnych studentów, ale też miłośników stolicy. Budynek otacza 15 tysięcy metrów kwadratowych zieleni, na tym jednak nie koniec. Dodatkowe dwa tysiące są porośnięte różnorodną roślinnością, która znajduje się aż 16 metrów nad ziemią, na dachu biblioteki. Po ogrodzie można spacerować już od ponad 20 lat.

Ogród otwarto w 2002 roku. Od tego czasu od wiosny do późnej jesieni jest ogólnodostępny. Podzielony jest na cztery części: złotą, srebrną, karminową i zieloną. W każdej z nich rosną kolorystycznie dobrane gatunki roślin

- czytamy na stronie Uniwersytetu Warszawskiego. Nie tylko kwiaty, drzewa i krzewy są warte uwagi. Z tego miejsca możemy podziwiać wiele najbardziej rozpoznawalnych miejsc w stolicy w tym Stadion Narodowy, Bulwary Wiślane, Most Świętokrzyski, a w oddali malują się okazałe budynku m.in. Pałac Kultury i Nauki czy najwyższy budynek w Polsce - Varso Tower. A w jakich godzinach możemy podziwiać ogrody? 

Co ciekawego można robić w Warszawie? Ogród na dachu BUW to idealna atrakcja dla turystów

Ogród BUW to miejsce otwarte dla wszystkich. Możemy się tam udać w każdym dniu tygodnia, z wyłączeniem dni, kiedy organizowane są imprezy okolicznościowe. Wiele osób z pewnością ucieszy fakt, że wstęp do ogrodu jest całkowicie bezpłatny. Atrakcję można zobaczyć w różnych godzinach, w zależności od tego, w jakim miesiącu chcemy ją odwiedzić. Jak czytamy w informacji opublikowanej na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, w kwietniu ogród jest otwarty między godziną 8 a 18. Natomiast od maja do września jest czynny jeszcze dłużej, bo od 8 do 20. Z kolei w październiku obowiązują takie same godziny zwiedzania, jak w kwietniu. W pozostałe miesiące niestety nie uda nam się wejść na dach budynku, jeśli jednak wystarczy nam przechadzka po terenach znajdujących się obok gmachu biblioteki, to możemy się udać tam na spacer między 8 a 15.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.