Na Śląsku powstaną nowe atrakcje. W centrum jednego z miast stanie park rozrywki i aquapark

Co robić w weekend w Gliwicach? Już niedługo turyści będą tłumnie odwiedzać to śląskie miasto. Wszystko za sprawą nowych obiektów, które mają stanąć w samym centrum. Termin wybudowania parku rozrywki i aquaparku jest zaskakująco krótki. Czego można się spodziewać?

Wiele dużych miast, takich jak Warszawa, Kraków czy Wrocław, mają do zaoferowania ogromną liczbę ciekawych rozrywek. Do tego grona dołączą wkrótce Gliwice. Już niedługo na Śląsku powstaną dwie nowe atrakcje, które z pewnością będą wabić do siebie turystów przez cały rok. W centrum miasta ma bowiem stanąć nowy park rozrywki oraz aquapark.

Zobacz wideo Szokująca cena parkingu w Zakopanem. "Grube przegięcie"

Europa Centralna: atrakcje dla dzieci. Już niedługo Gliwice wzbogacą się o kolejną rozrywkę

W lokalnym portalu 24gliwice.pl opublikowano informację o planach budowy dwóch nowych atrakcji w samym centrum Gliwic. Obok galerii handlowej Europa Centralna ma wkrótce stanąć park rozrywki oraz aquapark. Spółka Momentum Leisure, odpowiedzialna za całą inwestycję, zakupiła już pobliski teren, na którym mają powstać oba obiekty. Co ciekawe, będzie to czwarty park tematyczny i drugi aquapark wybudowany przez tego dewelopera w naszym kraju. Docelowo firma chce zrealizować jeszcze dziesięć podobnych projektów do końca 2030 roku. W Polsce jest odpowiedzialna m.in. za Majaland Kownaty i Majaland Warszawa oraz bliźniaczy park rozrywki w Gdańsku, który zgodnie z planami zostanie otwarty jeszcze w tym roku. Kolejny obiekt ma stanąć jeszcze w Katowicach i właśnie w Gliwicach. Czego zatem możemy się spodziewać po śląskich atrakcjach?

Jak spędzić czas w Gliwicach? Na te atrakcje warto poczekać

Na ten moment nie wiadomo zbyt wiele na temat nadchodzących rozrywek. Można jednak przypuszczać, że nie będą one duże, bowiem teren przeznaczony do budowy ma jedynie siedem hektarów. Dla porównania  Energylandia w Zatorze zajmuje obszar 70 ha, a Majaland Kownaty mieści się na 10 ha. Mimo to inwestorzy podchodzą do całego projektu bardzo optymistycznie.

Współpraca z Mitiską REIM przynosi korzyści obu stronom, ponieważ łączy zakupy i wypoczynek w doskonałej lokalizacji. Nie możemy się doczekać wspólnego rozwoju tego miejsca - i być może innych lokalizacji w przyszłości. Co więcej, w ramach naszej zero-emisyjnej strategii, zarówno park tematyczny, jak i park wodny zostaną zaprojektowane tak, aby spełniały wymogi zrównoważonego rozwoju

- mówił w rozmowie z 24gliwice.pl Wouter Dekkers, dyrektor generalny Momentum Leisure. Według wstępnych planów oba obiekty mają powstać w 2026 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Chciałbyś/chciałabyś odwiedzić nowy park rozrywki w Gliwicach?
Więcej o:
Copyright © Agora SA