Aby zobaczyć to popularne jezioro, wkrótce trzeba będzie zapłacić. Rząd rozważa podatek dla turystów

Najpiękniejsze miejsca we Włoszech przyciągają rzesze turystów, co wbrew pozorom nie zawsze jest postrzegane jako pozytywne zjawisko. Rozwiązaniem tego problemu ma być wprowadzenie specjalnych opłat. Niedługo może to dotyczyć również jednego z największych i najpopularniejszych jezior w tym kraju.

Wspomniana powyżej atrakcja to jezioro Como położone w północnych Włoszech, w Alpach. Jest to trzecie pod względem wielkości jezioro w kraju, a także najgłębsze jezioro Alp i jedno z najgłębszych w Europie. Turystów przyciąga zapierającymi dech w piersiach widokami, a lokalizację dodatkowo rozsławiło pojawienie się w filmach, na przykład "Casino Royale". Znajdziemy tu wiele ośrodków wypoczynkowych i różne atrakcje turystyczne. Niestety niebawem mogą stać się one mniej dostępne.

Zobacz wideo Cud Podlasia wygląda jak wyspa na Pacyfiku

Kiedy najlepiej jechać nad jezioro Como? To może być ostatni moment na uniknięcie opłat

Ze względu na dużą popularność wśród turystów, jezioro Como poleca się odwiedzać poza sezonem. Jeżeli jednak bardzo zależy nam na tym właśnie terminie, to być może będziemy musieli liczyć się wkrótce z dodatkową opłatą. Jak donosi portal euronews.com, władze miasta Como położonego nad jeziorem rozważają wprowadzenie podatku dla osób, które zdecydują się na jednodniową wizytę w tym miejscu.

Rozmawiamy już o tym pomyśle. Rewolucje zaczynają się od konkretnych środków i jesteśmy gotowi na tę długą podróż

- przekazał burmistrz miasta Alessandro Rapinese w rozmowie z "The Times". Szczegóły tych planów nie są jeszcze znane, ale jeśli rozwiązanie w Como będzie zbliżone do podatku wprowadzonego w Wenecji, to należy się spodziewać, że opłaty nie obejmą odwiedzających z rezerwacją w jednym z lokalnych ośrodków. Niewykluczone jest też, że będzie pobierana jedynie w czasie największego natężenia ruchu, czyli na przykład w weekendy i święta. Warto tu podkreślić, że w ciągu roku miejscowość odwiedza nawet 1,4 miliona turystów, a jednodniowe wizyty wcale nie są rzadkością. Wiąże się to w dużej mierze z faktem, że w pobliżu zbiornika mieści się lotnisko Mediolan Malpensa i Bergamo, co ułatwia szybkie wypady na city-break w okolice jeziora. Czy wiadomo jednak coś o stawkach, jakich można się spodziewać?

Ile kosztuje bilet wstępu do Wenecji? Czy odwiedzając jezioro Como, zapłacimy tyle samo?

Niestety wysokość ewentualnej opłaty w Como jest nieznana, podobnie jak warunki jej pobierania. Jeżeli jednak znowu odniesiemy się do Wenecji, to może to być około pięciu euro, czyli nieco ponad 20 złotych. Dokładnie tyle wynosi wenecka opłata. Według informacji udostępnionych przez "The Telegraph", jednodniowi goście w Wenecji będą musieli płacić od 25 kwietnia do 5 maja. Następnie opłata będzie obowiązywać w każdy weekend aż do niedzieli 14 lipca, z pominięciem 1 i 2 czerwca, kiedy to przypada la Festa della Repubblica, czyli Święto Republiki. Ponadto dotyczy to wizyt w godzinach od 8:30 do 16.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy miałeś/aś już okazję odwiedzić jezioro Como?
Więcej o:
Copyright © Agora SA