Takiej atrakcji na Śląsku jeszcze nie było. "Na pierwszym planie ukazana jest fascynująca historia"

Na mapie Śląska powstało właśnie wyjątkowe miejsce. Tuż obok kopalni otwarto Maszynownię Żywiołów, czyli nietypowe centrum edukacyjne dla najmłodszych. Dzieci dowiedzą się tu nie tylko o naturalnych zjawiskach na Ziemi, ale także o ekologii i nowych technologiach.

Dzieci mogą się uczyć nie tylko w szkole, ale także podczas ciekawych wycieczek z rodziną. Jak wiadomo, najlepiej zapamiętuje się poprzez zabawę, dlatego na Śląsku otwarto nową atrakcję edukacyjną. W tym miejscu najmłodsi nauczą się, jak działają poszczególne żywioły i jak można je wykorzystywać. Interaktywne sprzęty i nietypowi przewodnicy zachęcą dzieci do spojrzenia na świat w zupełnie inny sposób.

Zobacz wideo Transformacja energetyczna musi przejść bezpiecznie także dla ludzi

Kopalnia Srebra, Tarnowskie Góry. Nowa atrakcja na Śląsku 

W czwartek 18 kwietnia otwarto Maszynownię Żywiołów, centrum edukacji poświęcone żywiołom, z którymi mamy do czynienia na co dzień. Dzieci będą się tam uczyć nie tylko o naturalnych zjawiskach, ale także o ekologii. Obiekt został utworzony przy Kopalni rud ołowiu, srebra i cynku w Tarnowskich Górach, która w 2017 roku została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jeszcze do niedawna maszynownia była nieczynnym budynkiem maszyny wyciągowej kopalni. Dostrzeżono jednak ogromny potencjał tego miejsca, które teraz będzie przyciągać jeszcze więcej turystów. Dzieci z pewnością będą zachwycone licznymi wystawami, interaktywnym sprzętem czy animowanymi przewodnikami, inspirowanymi popularną grą Minecraft. Do tego dochodzą niesamowite efekty wizualne, dzięki którym budynek niemalże ożywa.

Tarnowskie Góry i okolice: atrakcje. Nowa rozrywka dla całej rodziny

Motywem przewodnim Maszynowni jest woda. To właśnie ten żywioł miał największe znaczenie w kształtowaniu Ziemi, nie da się bez niego funkcjonować na co dzień. To także jeden z najważniejszych zasobów Tarnowskich Gór.

Maszynownia Żywiołów to niezwykłe centrum edukacji, poświęcone żywiołom, które od wieków kształtują nasz świat. Na pierwszym planie ukazana jest fascynująca historia wody – tego istotnego źródła życia, które nie tylko odgrywa kluczową rolę dla naszej codzienności, ale także ma nadzwyczajnie ważne znaczenie w kontekście historycznym. Miejsce to przypomina o czasach, gdy woda z Tarnowskich Gór stała się niezbędnym zasobem dla rozwijającej się konurbacji górnośląskiej

- czytamy na profilu Zabytkowa Kopalnia Srebra - obiekt światowego dziedzictwa UNESCO na Facebooku.

Jednak Maszynownia Żywiołów to nie tylko podróż przez dzieje wody. To także przestrzeń, do tzw. edukacji ekologicznej. Najnowsze technologie i innowacje ułatwiające życie mają za zadanie kształtować codzienne nawyki i zachowania, dzięki którym możemy dbać o nasze środowisko. I to w sposób bardzo nowatorski

- wyjaśniano w dalszej części komunikatu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google

Więcej o: