W tych miastach spaceruje się najlepiej. Polska jednym z faworytów. Musicie spróbować

Jakiś czas temu serwis internetowy Compare The Market opublikował ranking miast najbardziej przyjaznych do spacerów. Na liście znalazło się wiele ciekawych lokalizacji z całego świata. Wysoko uplasowało się nawet miasto z Polski. Gdzie więc warto wybrać się na spacerowanie?

Co rusz w sieci pojawiają się nowe rankingi. Niektóre dotyczą między innymi najlepszych miast do życia, a inne na przykład tego, w których miejscowościach na świecie znajdują się najlepsze trasy do spacerowania. Zwiedzanie miast pieszo od lat cieszy się popularnością, bowiem w taki sposób można zobaczyć o wiele więcej, a dodatkowo jest to zawsze jakaś aktywność fizyczna. Współcześnie spora część społeczeństwa prowadzi siedzący tryb życia, więc spacery, mogą okazać się "zbawieniem" między innymi dla naszego kręgosłupa. Gdzie więc warto udać się na pieszą wędrówkę? Oto lista miast, które według serwisu Compare The Market nadają się najlepiej na taką aktywność. 

Zobacz wideo Jedno z najbogatszych i zarazem najdroższych miast na świecie. Jak wygląda Singapur?

Ranking najlepszych miast do spacerowania. Na podium polskie miasto

Portal Compare The Market stworzył ranking, w którym znalazło się 10 miast, gdzie spaceruje się najlepiej. Jeśli więc uwielbiasz chodzić piechotą lub nie masz samochodu, a ilość osób w komunikacji miejskiej cię przytłacza, dowiedz się, gdzie spacery oraz jazda rowerem będą najprzyjemniejsze.

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazło się Monachium. To właśnie w tym mieście w Niemczech trasy rowerowe liczą sobie łącznie 1 468 623 kilometry, a parki i ścieżki dla pieszych zachęcają pięknym wyglądem. Druga pozycja na podium powędrowała do Mediolanu, w którym korzystanie z samochodu to wręcz grzech. Zwiedzanie włoskiego miasteczka piechotą to zupełnie inny wymiar. Trzecie miejsce - ku zdziwieniu wielu - należy do Warszawy. W stolicy Polski aż 75% populacji mieszka w promieniu 1 kilometra od przestrzeni wolnej od samochodów, co jest naprawdę świetnym wynikiem. Pełny ranking przedstawiamy poniżej. 

  1. Monachium, Niemcy
  2. Mediolan, Włochy
  3. Warszawa, Polska
  4. Helsinki, Finlandia
  5. Paryż, Francja
  6. Tokio, Japonia
  7. Madryt, Hiszpania
  8. Oslo, Norwegia
  9. Kopenhaga, Dania
  10. Amsterdam, Holandia.

Warszawa: gdzie spacerować po stolicy? Oto najpopularniejsze lokalizacje

Jako że stolica naszego kraju uplasowała się tak wysoko na podium, warto wiedzieć, gdzie w mieście znajdują się najlepsze ścieżki do spacerowania tudzież do jazdy na rowerze. Często obleganymi i popularnymi miejscami na wędrówkę są między innymi okolice Starego Miasta oraz oczywiście Łazienki Królewskie. Chcąc pospacerować w nieco mniej znanych punktach, warto udać się na przykład do parku Fontann na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP. Świetnym wyborem będą również wiślańskie bulwary lub wyjątkowy park miejski w śródmieściu Warszawy, czyli Ogród Saski.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.