Hotele w najpiękniejszych polskich zamkach. Ile kosztuje nocleg w zamkowych komnatach?

W jakich zamkach można spać? W naszym kraju znajdziemy kilka majestatycznych budowli, które niegdyś były zamieszkiwane przez polską arystokrację, a dziś goszczą wszystkich chętnych. Przedstawiamy cztery z nich, które warto uwzględnić w planach na majówkę lub wakacje. Ile kosztuje taka przyjemność?

Spędzenie nocy w prawdziwym zamku z pewnością było marzeniem z dzieciństwa niejednej osoby. Okazuje się jednak, że takie życzenie można dość łatwo spełnić i wcale nie jest do tego wymagane królewskie pochodzenie. Co prawda nie jest to najtańsza atrakcja, ale wrażeń podczas takiego noclegu na pewno nam nie zabraknie. Warto dodać, że niektóre z tych miejsc są ponoć "nawiedzone".

Zobacz wideo Były niemal doszczętnie zniszczone, ale mają nowe życie

Czy można spać w zamku Czocha? Zamek w Mosznej również przyjmuje na noclegi

Pierwsza propozycja w naszym zestawieniu to Zamek Czocha, który cieszy się sporą popularnością wśród turystów. Jest bowiem uznawany za jedno z najbardziej "nawiedzonych" miejsc w całej Polsce. Znajdziemy go na Dolnym Śląsku, na brzegu Jeziora Leśniańskiego. Goście korzystający z części hotelowej mogą przespać się w komnacie z łożem z zapadnią, korzystać z łazienki z częściowo zabytkową armaturą, a także z siłowni czy sauny. Nocleg warto połączyć też z nocnym zwiedzaniem. Średnia cena pokoju to 409 złotych za noc za osobę, przy czym wszystko zależy od wyboru pokoju. Wspomniane zwiedzanie to dodatkowy wydatek w wysokości 65 złotych od osoby.

Niemniej imponujący jest zamek w Mosznej w województwie opolskim. Ta wyjątkowa budowla ma 365 pomieszczeń oraz 99 wież i wieżyczek. Tutaj do wyboru mamy ponownie kilka rodzajów pokoi, a ceny mieszczą się w zakresie od 190 do 600 złotych za noc za osobę. Oczywiście jest też opcja zwiedzania zabytku pod hasłem "Życie codzienne zamku". Podczas takiego spaceru będziemy mieć okazję zobaczyć różne zakamarki, w tym strych, maszynownię windy czy szklane poddasze nad galerią. Od kwietnia do października bilet na tę dodatkową kosztuje 74 złote - normalny, a ulgowy 56 złotych.

Z czego słynie Zamek w Łańcucie? Dzieli ważną cechę z zamkiem w Gniewie 

Jeśli chcemy spędzić noc w prawdziwym zamku i jednocześnie zobaczyć jedną z najbardziej urokliwych arystokratycznych rezydencji w kraju, to koniecznie musimy udać się do zamku w Łańcucie. Miejsce to urzeka turystów zarówno wnętrzami, jak i otaczającym parkiem inspirowanym stylem angielskim. Nocleg w zamku to świetny pomysł niezależnie od tego, czy planujemy wyjazd we dwoje, czy wypad całą rodziną. Ceny pokoi zaczynają się od 359 złotych za noc za osobę i mogą sięgać 520 złotych.

Na koniec mamy propozycję z województwa pomorskiego, czyli zamek w Gniewie, który został zbudowany przez Zakon krzyżacki. Pokoje dla gości podzielono na trzy lokalizacje: Hotel Rycerski, Pałac Marysieńki i sam zamek. Czterogwiazdkowy Hotel Rycerski oferuje 48 pokoi, gdzie pokój jednoosobowy kosztuje od 195 złotych za noc, dwuosobowy od 295 złotych, a trzyosobowy od 345 złotych. W Pałacu Marysieńki zapłacimy odpowiednio od 170 złotych, od 260 złotych lub od 350 złotych. Poszukiwaczy prawdziwych luksusów powinien natomiast zainteresować apartament królewski o powierzchni około 100 metrów kwadratowych, w którym mogą nocować maksymalnie trzy osoby. Tutaj jednak cena wzrasta już do nawet 1295 złotych za noc.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: