Kultowa atrakcja powraca. Darmowe promy i zabytkowa komunikacja już śmigają po mieście

Jakiś czas temu na ulice polskiej stolicy powróciły zabytkowe autobusy i tramwaje. W ofercie są również darmowe przeprawy przez Wisłę oraz inne atrakcje, a wszystko dzięki uruchomieniu Warszawskich Linii Turystycznych. Z czego warto skorzystać? To już 16. edycja tej inicjatywy.

1 maja 2024 roku rozpoczął się 16. sezon Warszawskich Linii Turystycznych. W tegorocznej ofercie są promy, zabytkowe autobusy i tramwaje oraz kolejka wąskotorowa. Dodatkowy transport kursować będzie przez całe wakacje

Zobacz wideo Podejrzany o brutalny atak w metrze z użyciem pistoletu pneumatycznego tymczasowo aresztowany

Warszawskie Linie Turystyczne 2024. Są przejazdy autobusami i tramwajami oraz rejs "Zefirem" 

Oferta Warszawskich Linii Turystycznych za każdym razem cieszy się sporym zainteresowaniem. Od początku swojej działalności skorzystało z niej już blisko dwa miliony osób. W ubiegłym roku naliczono łącznie aż 210 tysięcy pasażerów. Czy tym razem będzie podobnie? Wszystko na to wskazuje, ponieważ możliwości jest wiele. 

 Przejazd zabytkowymi autobusami linii 100, tramwajami linii 36 oraz wakacyjnej linii T, pozwala poczuć powiew historii, jest atrakcją dla dzieci i dorosłych oraz aktywną formą spędzenia wolnego czasu. Z kolei przeprawa przez Wisłę promem pozwala zobaczyć miasto z innej perspektywy, przenieść się z bulwarów na zielony brzeg rzeki i cieszyć się pobytem na plaży czy dalszą przejażdżką rowerem po wytyczonych ścieżkach

- czytamy na oficjalnej stronie internetowej. Co więcej, w ofercie jest również całodniowa wycieczka statkiem do Serocka, położonego nad jeziorem Zegrzyńskim, gdzie znajduje się letnie kąpielisko. Podróż rozpoczyna się o 9:30 na przystani w Żeraniu, a cały rejs trwa ponad trzy godziny. Wycieczki odbywają się w soboty, niedziele oraz dni świąteczne. Będzie można z nich korzystać aż do 22 września 2024 roku.

„Zefir" zabiera na pokład 100 pasażerów. Każdy pasażer ma zagwarantowane zadaszone miejsce siedzące z dostępem do stolika. Na statku znajduje się grill oraz bufet z ciepłymi i zimnymi napojami

- czytamy. W tym przypadku podróż jest płatna, a ceny biletów zaczynają się od 18 złotych za bilet ulgowy, natomiast za bilet normalny należy zapłacić 36 złotych. 

Warszawa: Bezpłatny prom przez Wisłę. To może wiele ułatwić 

Od 1 maja do 22 września tego roku istnieje możliwość korzystania również z bezpłatnych promów, które kursują między jednym a drugim brzegiem Wisły. Przeprawy odbywają się codziennie na trzech trasach: 

  • "SŁONKA": Cypel Czerniakowski (pomost pływający) - Saska Kępa (plaża),
  • "PLISZKA": Most Poniatowskiego (nabrzeże) - Stadion Narodowy (plaża),
  • "WILGA": Podzamcze Fontanny (pomost pływający) - zoo (plaża).

Dzięki temu turyści oraz mieszkańcy Warszawy będą mogli znaleźć się po drugiej stronie Wisły w zaledwie kilka minut. Warto pamiętać, że z rejsów wiślanymi promami będzie można korzystać całkowicie za darmo, natomiast w zabytkowych autobusach i tramwajach obowiązują bilety oraz zniżki Warszawskiego Transportu Publicznego. Dodatkową atrakcją oferowaną przez Warszawskie Linie Turystyczne jest zabytkowa kolejka wąskotorowa, która rusza w każdą sobotę ze stacji w Piasecznie.

Przejeżdża przez Zalesie Dolne z zabytkową stacją z lat 30 XX wieku, Głosków, Runów i Złotokłos dociera do Tarczyna. W drodze powrotnej zatrzymuje się w Runowie, gdzie peron znajduje się tuż przy leśnej polanie. Tu pasażerowie mają czas dla siebie. Można przejść się na spacer do lasu, poleniuchować na trawie lub zwiedzić pobliski Złotokłos

- informują organizatorzy. Wycieczka obejmuje piknik w Runowie i trwa około czterech godzin.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy twoim zdaniem podobne atrakcje powinny być uruchamiane również w pozostałych miastach w Polsce?
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.