Mało który emeryt wie, że może podróżować taniej. Linie lotnicze rozdają nawet darmowe bilety

Wśród seniorów stale rośnie zainteresowanie zagranicznymi wycieczkami, a samolot jest dziś dla nich standardowym środkiem transportu. Czy w tym przypadku mają szanse na jakiekolwiek ulgi? Możliwości jest kilka. O najstarszych dba między innymi polski przewoźnik.

O ulgach dla emerytów i rencistów najczęściej mówi się w kontekście komunikacji miejskiej oraz pojazdów takich jak pociągi czy autobusy kursujące między miastami. Większość przewoźników oferuje różnego rodzaju promocje oraz stałe zniżki, dzięki którym najstarsi mogą zaoszczędzić na podróży. Takie rozwiązanie jest dla nich niezwykle ważne, ponieważ ich budżet domowy niekiedy jest bardzo ograniczony. Na podobne udogodnienia mogą liczyć również przy zakupie biletów lotniczych.

Zobacz wideo Netflix ma nowy dokument "Pepsi, gdzie mój samolot?". O tym, jak firmę pozwali przez śmieszną reklamę

Ulga dla seniora 2024. Niektórzy mogą liczyć na tańsze podróże samolotami

Choć dla niektórych może być to zaskoczeniem, wiele linii lotniczych oferuje różnego rodzaju zniżki dla seniorów. Warto jednak pamiętać, że wynika to z indywidualnej decyzji przewoźnika, dlatego zarówno wysokość ulgi, jak i ostateczna cena biletu będą się różnić w zależności od tego, jaka linia lotnicza zostanie wybrana przez pasażera. Jak informuje serwis Wprost, o najstarszych nie zapomina między innymi PLL LOT, który, dla osób powyżej 60. roku życia, oferuje zniżkę wynoszącą od 10 do 25 procent. Jest tutaj pewien haczyk. Oferta nie dotyczy wszystkich biletów, lecz specjalnych, które można znaleźć na stronie internetowej polskiego przewoźnika. Najczęściej dotyczy to podróży do Izraela, Stanów Zjednoczonych oraz Kanady. Co ciekawe, LOT ma w zanadrzu jeszcze jedną promocję, która dotyczy wszystkich pasażerów - niezależnie od ich wieku. Otóż w każdą środę bilety sprzedawane są po niższej cenie

Zniżki dla emerytów obowiązują w samolotach? Niektórzy za bilety nie płacą wcale 

W związku z tym, że bilety lotnicze najczęściej kupuje się z dużym wyprzedzeniem, warto regularnie zaglądać na strony internetowe popularnych linii lotniczych. Wszystko dlatego, że wiele z nich nie ma tego typu zniżek w stałej ofercie, jednak co jakiś czas decydują się na akcje promocyjne. Przykładem tego jest easyJet, który w lutym tego roku ogłosił specjalną promocję i przez kilka miesięcy rozdawał seniorom darmowe biletów. 

Wszyscy słyszeliśmy o tym, że dzieci są bezpłatne, więc uważamy, że nadszedł czas, aby DZIADKOWIE BYLI ZA FREE! Nie chodzi tylko o bezpłatną opiekunkę do dziecka. Chodzi także o tworzenie cennych wspomnień i spędzanie czasu z bliskimi Zgarnij darmowe miejsce dla Babci lub Dziadka już teraz!

- tak przewoźnik zachęcał do wzięcia udziału w akcji. Była to wyjątkowa okazja do tego, aby pojechać na wakacje i przy okazji zaoszczędzić. Właśnie dlatego warto śledzić komunikaty wszystkich linii lotniczych - zarówno tych tańszych, jak i nieco bardziej "luksusowych". 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Czy linie lotnicze powinny mieć w swojej ofercie stałą zniżkę dla seniorów?
Więcej o:
Copyright © Agora SA