Polka rozczarowana urlopem all inclusive. Pokazała, co trafiło na stół. Wszystko "na jedno kopyto"

Wyjeżdżając na wakacje all inclusive można zapomnieć o codziennych obowiązkach i dać się ponieść urlopowi. Niektórzy jednak potrafią stracić nastrój przez drobnostkę, na którą inni nie zwrócą nawet uwagi. Pewna Polka rozczarowała się hotelowym menu, przez brak jednej pozycji.

Wakacje all inclusive od lat cieszą się ogromną popularnością. Podróżni cenią sobie taką formę urlopu nie tylko za luksusowe hotele czy baseny, ale także za gotowe posiłki i spory wybór różnego rodzaju jedzenia. Dzięki temu można odpocząć trochę od codziennego gotowania i spróbować lokalnych przysmaków. Mogłoby się wydawać, że tydzień wakacji, podczas których nie przejmujemy się żadnymi obowiązkami to spełnienie marzeń, jednak niektórzy znajdują nawet najmniejszy drobiazg, który popsuje im cały wyjazd. Tak właśnie było w przypadku pewnej Polki, która wyjechała na urlop do Turcji.

Zobacz wideo Triki, które pomogą wam zaoszczędzić pieniądze przy planowaniu wakacji. W te dni kupuj bilety [MAMY CZAS]

Czy warto brać all inclusive w Turcji? Niektórzy mogą być zawiedzeni

Turcja od dawna jest niekwestionowanym liderem w rankingu popularnych kierunków wakacyjnych. W zeszłym roku kraj ten odwiedziło aż milion Polaków, a wielu z nich zdecydowało się właśnie na urlop w stylu all inclusive. W tym roku sytuacja wygląda podobnie, bowiem już z początkiem czerwca turyści zaczęli wyjeżdżać na wakacje. W tym miesiącu jest zdecydowanie taniej niż w szczycie sezonu, czyli w lipcu lub sierpniu, dzięki czemu można za stosunkowo niewielką cenę przeżyć urlop marzeń. Pewna kobieta nie mogła jednak cieszyć się w pełni ze swojego wyjazdu. Wszystko popsuł... brak ulubionego deseru. Na TikToku pojawiło się niedawno krótkie nagranie nakręcone przez Polkę przebywającą w hotelu all inclusive w Turcji. Kobieta pokazała ogromną ilość kolorowych deserów przygotowanych dla gości, jednak według niej, wszystko było "na jedno kopyto". Turystka poskarżyła się na brak baklavy, czyli tradycyjnego tureckiego ciasta. Wygląda na to, że bardzo chciała skosztować tego przysmaku, jednak nie uwzględniono go w hotelowym menu.

Z czego jest zrobiona baklava? Konieczne spróbuj jej będąc w Turcji

Baklava to popularny deser kuchni bałkańskiej i bliskowschodniej. Jest przygotowywany z kilku warstw cienkiego ciasta filo, przekładanych nadzieniem z orzechów włoskich, laskowych i pistacji. Tradycyjnie podaje się go z syropem cukrowym i miodowym, przez co z początku wydaje się bardzo słodkie, jednak cała sztuka polega na tym, by przebić tę słodycz innymi smakami. Rzeczywiście będąc w Turcji, Grecji lub innym kraju z tego regionu warto skosztować baklavy, ale najlepiej szukać jej w lokalnych punktach gastronomicznych. Warto pamiętać, że hotele all inclusive często podają dania z różnych kuchni świata, by każdy gość mógł wybrać coś dla siebie. W celu skosztowania miejscowej kuchni dobrze jest wybrać się do restauracji poza teren obiektu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Lubisz wakacje all inclusive?
Więcej o:
Copyright © Agora SA