Z tego miejsca panorama Bieszczad wygląda najpiękniej. Możesz dojechać tam samochodem

A gdyby tak rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady? Świątynia zieleni, dzikich stworzeń i "ludzi lasu" od lat przyciąga turystów, stając się swoistym symbolem Podkarpacia. I choć moglibyśmy godzinami wymieniać, które zakamarki tego regionu warto wypunktować na mapie, jeden z nich zasłużył na szczególne wyróżnienie. Naszym zdaniem to najpiękniejszy punkt widokowy w całej Polsce.

Tajemnicze pagórki wyłaniające się spod gęstej mgły, drewniane chałupy pełne ludzi przywdzianych w kolory moro i wszechobecna zieleń, która wypełnia kadr wzdłuż i wszerz. Bieszczady są niezwykłe. Choć z roku na rok turyści z całej Polski coraz chętniej wybierają się na Podkarpacie, aby zaznać "dzikości" tego regionu, góry pozostają nieuchwytne, sugerując, że ich zalesione brzegi wciąż mają wiele do ukrycia. Jeśli jesteście fanami serialu "Wataha", doskonale rozumiecie ten klimat. Co prawda, Wiktora Rebrowa raczej już tam nie spotkacie, ale krajobrazy pozostały bez zmian. Z tego punktu widokowego Bieszczady robią największe wrażenie.

Zobacz wideo Które miejsca są wybierane przez niedźwiedzie na gawry? Wbrew pozorom nie są to jaskinie

Szlaki w Bieszczadach nie kończą się na Chatce Puchatka. Proste podejście na punkt widokowy

Choć Bieszczady same w sobie kojarzą się z kilkugodzinną wędrówką, do niektórych miejsc wartych odwiedzenia można bez problemu dojechać. Niezwykłą panoramę pasma ujawni przed nami punkt widokowy przy Szybowisku w Bezmiechowej Górnej. Dotrzemy tam, kierując się z Sanoka na Lesko drogą nr 84. W Lesku należy skręcić w lewo na Janowice, a dalej znaki już poprowadzą nas na Szybowisko Bezmiechowa. Ostatnią prostą będzie stromy podjazd pod Akademicki Ośrodek Szybowcowy, pod którym możemy zaparkować za darmo.

Ale czy naprawdę warto? - zapytacie. Tak, naprawdę warto. Pierwszym atutem szybowiska jest jego położenie. Znajduje się na jednym z najpiękniejszych szczytów Gór Słonnych, czyli Kamionka. Krajobraz tego miejsca natomiast trudno porównać z czymkolwiek innym. Panorama rzuca widok na szczyty Stożka i Jawora, pola przy pasmach Żukowa i Otryt, a także na Jezioro Solińskie. A wszystko to przy akompaniamencie melodii Matki Natury. Dla miłośników "klasyki" górskiej mamy do polecenia także kilka innych perełek.

 

Chatka Puchatka, Połonina Caryńska czy Bukowe Berdo? Punkty widokowe w Bieszczadach, które warto odhaczyć

Żaden turysta, który postanowił się zapuścić w tajemniczy świat Bieszczad, nie może zapomnieć o odwiedzeniu najbardziej kultowych punktów tego regionu. Oczywiście na sam początek warto wpisać sobie Połoninę Wetlińską i słynną Chatkę Puchatka. Dalej każdy dobry przewodnik poprowadziłby nas przez Połoninę Caryńską, Małą i Wielką Rawkę, a także Bukowe Berdo. Jeśli w trasę wybieracie się z dziećmi, dosyć prostym szlakiem dotrzecie na szczyt Smerek. Wisienką na torcie dla wprawionych wędrowców będzie natomiast Tarnica. Miłośnicy odpoczynku nad wodą powinni wybrać się do Soliny lub Polańczyka.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.