Popularny szlak w Tatrach znów otwarty. Doskonała trasa nawet dla mniej wprawionych podróżników

Po długim remoncie uwielbiany przez turystów szlak został ponownie otwarty. Dla tych, którzy chcą spędzić wakacje w okolicach Tatrzańskiego Parku Narodowego, mamy doskonałą wiadomość. To jedna z najbardziej popularnych i najłatwiejszych tras na malowniczy szczyt.

Dziś, w środę 10 lipca 2024 roku, ponownie otwarto popularny, zielony szlak w Tatrach. Chodzi o trasę, prowadzącą na Nosal. Ze szczytu góry możemy podziwiać przepiękne widoki, a cała wyprawa sprawdzi się nawet dla osób starszych i małych dzieci. Nie ma co zwlekać. O dobrej nowinie poinformował Tatrzański Park Narodowy.

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Wejście na Nosal ponownie otwarte. Tatrzański Park Narodowy podzielił się dobrą nowiną

Niedawno pisaliśmy o tym, że Tatrzański Park Narodowy zamyka jeden z najpopularniejszych szlaków. Turyści, którzy planowali wycieczkę w góry, musieli drastycznie zmienić swoje plany.

Zależnie od pogody, planowane prace mogą potrwać kilkanaście dni. O zakończeniu prac i ponownym otwarciu szlaku poinformujemy w osobnym komunikacie.

- poinformowali pracownicy TPN w oficjalnym komunikacie. Na szczęście okazało się, że po pewnym czasie trasa zostanie ponownie otwarta, wraz z dniem dzisiejszym. Obietnica więc została dotrzymana, a miłośnicy gór znów będą mogli cieszyć się uwielbianą i malowniczą trasą. Remont szlaku turystycznego, prowadzącego dokładnie od tamy przy Polanie Kuźnickiej, aż na sam szczyt Nosala i dalej na Nosalową Przełęcz, trwał od 22 czerwca 2024 roku. Trzeba więc przyznać, że przerwa nie była tak długa, jak zaniepokojeni turyści mogli się spodziewać. Jedno jest pewne, będąc w okolicy, zdecydowanie warto przejść się zielonym szlakiem. Zobacz dlaczego.

Najtrudniejsze szlaki w Tatrach nie przemawiają do każdego. Nosal sprawdzi się nawet u początkujących

Zielony szlak na Nosal to jedyna oznakowana ścieżka, prowadząca na popularny szczyt, dlatego nie ma się co dziwić, że turyści byli zaniepokojeni jej zamknięciem. W końcu nie bez powodu jest on wybierany przez rodziców z dziećmi oraz emerytów, którzy chcą nacieszyć się pięknymi widokami bez nadmiernego wysiłku fizycznego, który mógłby zaszkodzić ich kondycji i zdrowiu. Ścieżka na szczyt jest niemal rekreacyjna. Wejście jest bowiem przyjemne i pozbawione drastycznych spadów i wzniesień, za to widoki na górze potrafią zachwycić niejedną osobę. Zielony szlak rozpoczyna się na wysokości wspomnianej tamy w Kuźnicach, biegnie przez sam szczyt, a kończy się w Nosalowej Przełęczy. Pamiętajmy jednak, by zawsze podczas spędzania urlopu w górach na bieżąco sprawdzać komunikaty Tatrzańskiego Parku Narodowego. Ilość zamkniętych tras podczas tegorocznych wakacji może się zmieniać i z pewnością wyłączone zostaną kolejne szlaki. Niekiedy zależy to od warunków pogodowych, innym razem od remontów lub chwilowych niebezpieczeństw.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.