Najrzadziej odwiedzany kraj w Europie odsłania się przed światem. To najlepszy kierunek na jesień

Każdy z nas potrzebuje czasami wyjechać z miasta i odetchnąć w otoczeniu natury. A co jeśli powiemy wam, że można porzucić miasto na rzecz innego miasta, a przy tym poczuć się jak w parku narodowym? Wyjazd na wschód Europy może wam to zapewnić. Poznaj walory nieodkrytej jak dotąd perełki Starego Kontynentu.

Przeszukując oferty wyjazdów zagranicznych, na samym szczycie listy można znaleźć najpopularniejsze kierunki takie jak Turcja, Grecja, Hiszpania czy Włochy. Są to idealne lokalizacje dla tych, którzy uwielbiają relaksować się przy szumie fal. Jeśli jednak należysz do osób ceniących aktywną formę wypoczynku, polecamy spojrzeć łaskawym okiem na Mołdawię. To ukryta perła Starego Kontynentu, która potrafi zachwycić bogactwem swojego terenu. Zobacz, jakich atrakcji można doświadczyć w tym wyjątkowym miejscu.

Zobacz wideo Majorka poza sezonem? Ależ oczywiście! [VLOG]

Mołdawia: Wakacje w tym kraju to strzał w dziesiątkę. Z pewnością się nie zawiedziesz

Z roku na rok obserwujemy rosnący trend związany z podróżami. Mimo to miłośnicy eksplorowania świata wciąż nie zdecydowali się wziąć na tapet Mołdawii. Przyczyną najprawdopodobniej jest niewielka powierzchnia kraju, który skrywa się w cieniu znacznie większych sąsiadów - Rumuni i Ukrainy. Dodatkowo brak oferty turystycznej również może nie zachęcać do przyjazdu w te tereny. Niemniej jednak każdy, kto zdecydował się podjąć tę podróż, jak się okazuje, nie żałuje.

Kraj ten oferuje malownicze krajobrazy, rezerwaty i duży park narodowy, a także szlaki turystyczne

- wyjaśnia dziennikarzom "WP" Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy serwisu eSky.pl. Ekspert zaznacza również, że jesień to najlepszy okres do odwiedzenia tej części Europy.

Łagodne temperatury sprzyjają zwiedzaniu, a natura prezentuje się w pełnej okazałości

Sprzyjającą informacją, która z pewnością zachęci wiele osób do podjęcia się tej wycieczki, jest uruchomienie bezpośrednich połączeń z Polski do Kiszyniowa. Ponieważ Mołdawia jest niewielkim krajem, turyści bez problemu mogą przetransportować się do wielu regionów, pozwalających zagłębić im się w tamtejszą niezwykle bogatą kulturę.

Wczasy w Mołdawii to idealny pomysł na jesień. Miejscowa ludność przyjmuje gości z otwartymi ramionami

Sporo osób w pierwszej chwili kojarzy Mołdawię z winem. Jest to jedno z najlepszych powiązań, jakich można dokonać. To właśnie w tym kraju kultywowana jest najstarsza tradycja winiarska w Europie. Lokalna społeczność specjalizuje się głównie w uprawie wina białego, jednak na półkach można znaleźć również inne odmiany trunku. Turyści chcący zobaczyć najbogatszą kolekcję win, która trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa, powinni udać się do wioski Milestii Mici. To właśnie tam znajduje się piwnica o długości 250 km. Co roku w październiku, kiedy odbywa się winobranie, mieszkańcy organizują również festiwale wina - tak jak wspomniał ekspert - jesień, to najlepszy czas na odwiedzenie tego miejsca. W Mołdawii doskonale odnajdą się również miłośnicy orzechów. Mołdawianie są prawdziwymi ekspertami w ich uprawie. Orzechy włoskie są jednym z najczęściej wykorzystywanych produktów w lokalnej kuchni. Abstrahując od posiłków i napojów, warto również wspomnieć o niesamowitej przyrodzie, która także stanowi bogactwo tych terenów. Miłośnicy natury z całą pewnością zachwyci znajdujący się na północ od Kiszyniowa Park Narodowy Orgiejów. Zaś na południu kraju można zanurzyć się w kulturę Gagauzów, skrytą w Komracie. Dla Polaków szczególną gratką może okazać się odwiedzenie polskiej biblioteki nazwanej imieniem Adama Mickiewicza. Przed budynkiem postawiono również rzeźbę przypominającą wieszcza oraz ławeczkę i tablicę, na której umieszczono jeden z Sonetów krymskich. Na ten moment Mołdawia jest jednym z najrzadziej odwiedzanych krajów w Europie. Rocznie przybywa tam zaledwie 11 tys. turystów. Kto wie, może w najbliższym czasie uda się zetrzeć kurz z perły Starego Kontynentu i odkryć ją przed nowymi gośćmi.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: