Nie zobaczysz Wodospadu Szklarki. Atrakcje w Karkonoszach niedostępne dla turystów

Zła wiadomość dla miłośników Karkonoszy. Jeden z najchętniej uczęszczanych szlaków został zamknięty. Planowana jest modernizacja trasy. Remont ma sprawić, że będzie jeszcze lepiej dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Zobacz, które drogi będą zablokowane.

Jeden z najbardziej lubianych szlaków został zamknięty. Miejsce odwiedzane w Karkonoszach o każdej porze roku będzie niedostępne dla turystów przez czas remontu. Modernizacja trasy ma sprawić, że będzie dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami. Wszystko po to, by majestatyczny wodospad mógł oglądać każdy bez wyjątku.

Zobacz wideo Czy możemy się obejść w górach bez zbiorników?

Karkonoski Park Narodowy zamyka się na przyjezdnych. Wszystko przez remont szlaku

Uwielbiana przez turystów trasa w Karkonoskim Parku Narodowym została zamknięta ze względu na remont. Chodzi o szlak na Wodospad Szklarki. Wygodne i łatwe podejście postanowiono jeszcze lepiej dostosować pod kątem osób z niepełnosprawnościami. Od 4 listopada 2024 roku zablokowano wejście na szlak czarny i niebieski od strony głównego parkingu. Pracownik KPN, pan Piotr Słowiński poinformował, że utrudnienia dotyczą głównie charakterystycznego mostu przy schronisku "Kochanówka". Nowe przejście ma być znacznie bezpieczniejsze i bardziej wygodne oraz dostosowane pod kątem każdego przybywającego tam turysty.

Od tej pory do Wodospadu Szklarki dojdziemy inną drogą. Dostępny jest szlak czarny, rozpoczynający się od strony ulicy Kołłątaja w Szklarskiej Porębie. Możemy dojść tam również nieco okrężną trasą, rozpoczynając ją od strony ulicy Juliusza Naumowicza i idąc drogą szutrową przez Starą Chatę Walońską. Wielbiciele gór zastanawiają się, jak długo trzeba będzie czekać na ponowne otwarcie szklaków. Na szczęście prace nie będą trwały wieczność.

Karkonosze: Co zobaczyć? Prace skończą się niebawem

Remont popularnego mostu przy schronisku "Kochanówka" jest współfinansowany przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, a prace nad nim powinny zakończyć się już przed kolejnym długim weekendem w listopadzie 2024 roku. Turyści mogą więc nastawić się na to, że spokojnie przespacerują się ulubioną trasą, by zobaczyć Wodospad Szklarki. Ten zaś zachwyca o każdej porze roku, zarówno latem, jak i zimą. Jesienią także potrafi być niezwykle urokliwy, otoczony złotymi i pomarańczowymi liśćmi. Warto wspomnieć, że jest to drugi najwyższy wodospad Karkonoszy, zaraz po Wodospadzie Kamieńczyka, który również znajduje się w okolicy Szklarskiej Poręby. Poza sama rzeką i wodospadem, znajdującym się w Piechowicach na wysokości 525 metrów nad poziomem morze, podróżnych przyciąga również zabytkowa "Kochanówka". Na początku było zaledwie gospodą wybudowaną w 1868 roku, ale teraz jest pełnoprawnym schroniskiem PTTK, wybudowanym na brzegu skalnego progu. Poza ofertą całodziennego wyżywienia oferuje również oraz noclegi w pokojach dwu i czteroosobowych w standardzie turystycznym. Ponadto często spotkamy tam uroczego kota, Mietka, który nie boi się przychodzić, by go pogłaskać.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: