Krynica-Zdrój to jedno z najpopularniejszych polskich uzdrowisk. O zaletach tego miejsca pisaliśmy już w poprzednim artykule. Nie wszyscy jednak wiedzą, że w okresie jesienno-zimowym kuracjusze i turyści mają tu okazję do odwiedzenia wyjątkowego Retro Parku Światła. Mieści się on na Górze Parkowej, która jest zresztą atrakcją przez cały rok.
Góra Parkowa jest położona w centrum 200-letniego Parku Zdrojowego w Krynicy-Zdroju. Retro Park Światła to natomiast przestrzeń oświetlona tysiącami światełek LED, które przeniesie nas do lat 30. ubiegłego wieku. Jak podaje "Gazeta Krakowska", znajdziemy tu ogromny gramofon, z którego płynie nastrojowa muzyka, retro samochód i romantyczną altankę. Ogromne wrażenie robi również sześciometrowa fontanna świetlna. Nie brakuje oczywiście też choinki. Przestrzeń ta nadaje się idealnie do zrobienia nastrojowych, pamiątkowych zdjęć. Z tą myślą przygotowano nawet siedmiometrową ramkę do zdjęć, na co zwrócono uwagę na stronie Polskich Kolei Linowych. Co ważne, na sam szczyt zabierze nas oryginalny 86-letni wagon. Na przejazd trzeba kupić bilet w cenie 26 złotych dla dorosłych lub 20 złotych w przypadku biletu ulgowego. Wstęp do samego Parku Światła jest bezpłatny.
Krynicka atrakcja zaczęła działać już 9 listopada 2024 roku. Światełka zapalają się codziennie o godzinie 15. Retro Park Światła może być świetną okazją do odpoczynku od przedświątecznego zgiełku. Jeżeli jednak nie będziemy mogli wybrać się w te strony przed Bożym Narodzeniem, nie oznacza to jeszcze czekania na kolejną okazję do przyszłego sezonu. Zgodnie z informacjami udostępnionymi przez PKL iluminacje będą dostępne aż do 3 marca 2025 roku. Co zaś zastaniemy tu po tym terminie?
Góra Parkowa to miejsce chętnie odwiedzane przez kuracjuszy i turystów niezależnie od pory roku. W dużym stopniu wpływają na to zmiany zachodzące tu od maja 2022 roku. To właśnie wtedy wagonikom kolei przywrócono oryginalny wygląd z 1937 roku. Ponadto odbudowano taras widokowy, z którego można podziwiać całą Krynicę-Zdrój. Na dolnym tarasie z kolei znajdziemy patio, a także kawiarnię i restaurację w stylu art deco. Co ciekawe, w poczekalni dolnej stacji kolejki linowej zamontowano telebim wyświetlający filmy ukazujące uzdrowisko w okresie 20-lecia międzywojennego. Z radia natomiast usłyszymy audycje radiowe bazujące na wiadomościach z gazet z tamtego okresu.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.