Wakacje w Portugalii większości Polaków z pewnością kojarzą się z Maderą. W przyszłości jednak duże zainteresowanie może wzbudzać też inny kierunek. Wspomniany park Porto Boega powstanie na wyspie Boega w Portugalii. Za projekt odpowiadają firmy Storyland Studios, BlueCrow Capital i Obvious Gravity. Co o nim wiadomo do tej pory?
Wyspa Boega to 50-hektarowy teren położony na rzece Miño na granicy hiszpańsko-portugalskiej, około 80 minut jazdy od Porto i zaledwie 50 minut od Vigo, małego miasta w Hiszpanii. Portal Time Out podkreśla, że niegdyś znajdowała się tu osada rolnicza, ale wyspa od wielu lat pozostaje niezamieszkana. Teraz ma się to zmienić, a wszystko za sprawą wyjątkowego parku rozrywki Porto Boega. Jego pomysłodawcy pokładają w nim duże nadzieje.
Wierzymy, że Porto Boega nie tylko zapewni Portugalii miejsce na mapie świata rozrywki, ale także pozwoli zaprezentować naszą kulturę i tożsamość w sposób, jakiego nikt dotąd nie widział
- czytamy na oficjalnej stronie Storyland Studio. Co ciekawe, motywem przewodnim parku będzie steampunk, czyli nurt łączący estetykę epoki wiktoriańskiej z fantastycznymi wynalazkami nieznanymi z prawdziwej historii (przez co bywa zaliczany do tzw. historii alternatywnych). Portal Portugal Portfolio wyjaśnia, że wybór ten ma podkreślać rolę Portugalii jako narodu odkrywców i innowatorów, który przewodził Epoce Odkryć. Co więc konkretnie znajdziemy w parku?
Prace związane z Porto Boega wciąż są na bardzo wczesnym etapie. Jego powstanie oficjalnie ogłoszono w listopadzie 2023 roku, ale otwarcie atrakcji nastąpi prawdopodobnie dopiero za kilka lat. Wiadomo już, że park będzie podzielony na kilka obszarów, a każdemu z nich zostanie przypisana oryginalna postać, która pomoże gościom w poznawaniu przedstawionego świata. Część pawilonów ma nawiązywać do innych krajów, np. Japonii. Wszystko będzie oczywiście utrzymane w estetyce steampunku. Wśród atrakcji nie zabraknie kolejek górskich i innych przejażdżek, a w samym sercu stanie wielki steampunkowy galeon. W planach uwzględniono też sklepiki, gdzie zaopatrzymy się w pamiątki i gadżety oraz punkty gastronomiczne. Nawet te ostatnie dostarczą nam ciekawych wrażeń, ponieważ ich oferta ma być połączeniem dań inspirowanych epoką wiktoriańską z lokalną kuchnią portugalską.
Zobacz też: "Disneyland" w Polsce przyciąga podróżnych z całego kraju. Teraz bajkowy pałac można kupić
Na koniec warto wspomnieć, że deweloperzy zobowiązali się do przestrzegania zrównoważonych praktyk, co obejmuje zachowanie naturalnych siedlisk wyspy, wykorzystanie ekologicznych technik budowlanych oraz współpracę z lokalnymi społecznościami w celu uhonorowania portugalskiej kultury.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.