• Link został skopiowany

Nowa atrakcja na Podkarpaciu. Możesz oglądać Polskę prawie 40 m nad ziemią

Dolina Sanu i Pogórze Dynowskie same w sobie potrafią dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Teraz ich majestat będzie można podziwiać z zupełnie nowej perspektywy. Wszystko dzięki inwestycji gminy i funduszom pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład.
Nowa atrakcja turystyczna prezentująca dolinę Sanu
Fot. istockphoto.com/ autor Daniel Sztork // Screen Facebook Visit Krzywcza

Jedno z pierwszych przedsięwzięć podjętych w ramach modernizacji infrastruktury turystycznej na terenie Związku Gmin Turystycznych Pogórza Dynowskiego zostało zakończone. W miejscowości Krzywcza (województwo podkarpackie) wzniesiono potężną wieżę widokową. Konstrukcja mierzy 37,5 m wysokości i została zlokalizowana na dawnym placu bitwy. Wejście na jej szczyt dostarcza niesamowitych wrażeń.

Zobacz wideo "La Dolce Villa" [ZWIASTUN]

Wieża widokowa w Krzywczy. Turyści nareszcie będą mogli objąć wzrokiem całą Dolinę Sanu

Pogórze Dynowskie to malowniczy teren, który dysponuje bogatą ofertą walorów przyrodniczych. Dodatkowo jest to doskonałe miejsce do rozwoju różnych form turystyki. Z tego właśnie tytułu rozpoczęto prace nad okolicznymi atrakcjami, które mają zachęcić społeczeństwo do odwiedzenia tej części województwa podkarpackiego. Pierwszym inspirującym do wycieczki punktem ma być wieża widokowa, która została zlokalizowana przy drodze wojewódzkiej prowadzącej z Krzywczy do Reczpola.

Sama wieża ma wysokość około 37,5 metra, jest wykonana ze stali z drewnianymi elementami dekoracyjnymi. Do platformy widokowej umieszczonej na samym szczycie prowadzą 10-piętrowe kręte schody

- czytamy na stronie dedykowanej obiektowi w mediach społecznościowych. Dodatkowo Centrum Promocji Doliny Sanu. Krzywcza informuje, że atrakcja została zlokalizowana w miejscu, gdzie niegdyś doszło do historycznej bitwy.

Gmina Krzywcza zainwestowała w rozwój lokalnej gospodarki. Wieża kosztowała ich ponad milion

Nowa atrakcja turystyczna w Krzywczy dziś jest otoczona sosnami i pozwala nam podziwiać majestat Doliny Sanu, a także spojrzeć na Pogórze Dynowskie z zupełnie innej perspektywy. W 1939 roku 13 września w tym samym miejscu doszło do walki pomiędzy 11 Karpacką Dywizją Piechoty i 7 Bawarską Dywizją Piechoty. Inicjatorem stworzenia tego punktu widokowego był Urząd Gminy w Krzywczy. Pomysł powstał w celu rozwoju turystyki regionu i wsparciu lokalnej gospodarki, a jego realizacja była możliwa dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych (ok. 920 tys. zł). Włodarze Krzywczy zainwestowali 456 tys. zł wkładu własnego. Łączny koszt budowy wyniósł niemalże 1,4 mln zł.

Zobacz też: Nie Ciechocinek ani Krynica-Zdrój. To w tym uzdrowisku powietrze jest najlepsze

Oprócz nowej wieży widokowej turyści powinni zwrócić swoją uwagę także na znajdującą się w Krzywczy zabytkową cerkiew greckokatolicką z XIX wieku, barokowy Kościół Narodzenia NMP. Lokalnie można podziwiać również drewniane domy, które są typowym odwzorowaniem dawnej małomiasteczkowej zabudowy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.

Więcej o: