Kołobrzeg jest największym uzdrowiskiem w Polsce. Niemal przez cały rok gości u siebie tysiące kuracjuszy, którzy mogą skorzystać z szerokiej oferty zabiegów leczniczych w sanatoriach i przy okazji zaczerpnąć świeżego, nadmorskiego powietrza. Jest jednak pewna rzecz, której nie dostaniemy w tym kurorcie - w przeciwieństwie do innych miejscowości uzdrowiskowych. Mowa o pijalni wód mineralnych. Turyści czekają na taki obiekt już od kilku lat, jednak wszystko wskazuje na to, że ich cierpliwość wkrótce się opłaci.
Po latach przygotowań w końcu ruszył kolejny etap pracy nad budową pijalni wód mineralnych w Kołobrzegu. Jak podaje portal OK! Kołobrzeg, Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. ogłosiło w ubiegłym tygodniu przetarg na wykonanie kompletnej dokumentacji projektowej budynku usługowego "Pijalni Wód" o powierzchni około 200 metrów kwadratowych. Obiekt ma powstać na skwerze przy zbiegu ulic Ściegiennego i Rodziewiczówny, w pobliżu sanatoriów MEWA 1 A i 1 B.
Zadaniem projektanta będzie nie tylko opracowanie koncepcji architektonicznej obiektu wraz z zagospodarowaniem terenu, ale również uzyskanie wszystkich decyzji administracyjnych niezbędnych do przeprowadzenia robót budowlanych. Spółka chce, by wybrana w przetargu pracownia projektowa uwinęła się z projektem w 6 miesięcy
- czytamy na stronie lokalnego portalu.
Zobacz też: Zamiast waty cukrowej manna z nieba. Polska doczekała się biblijnego parku rozrywki
Warto przypomnieć, że ostatnie kroki w stronę budowy Pijalni Wód Mineralnych zostały podjęte w marcu 2022 roku. Rada Miasta Kołobrzeg przyjęła wówczas uchwałę zmieniającą miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego w taki sposób, by otworzyć nowy obiekt w samym centrum miasta. Z kolei w 2020 roku przedstawiono jego poglądową wizualizację. Zgodnie z nią pijalnia ma mieć lekką, przeszkloną konstrukcję o charakterze pergoli, w środku której znajdą się różnorodne źródła wody mineralnej.
Cały teren wokół budynku przejdzie gruntowną przemianę - pojawi się sporo zieleni oraz miejsca do wypoczynku w plenerze. Początkowo zakładano, że pijalnia będzie ogólnodostępna i darmowa zarówno dla kuracjuszy, jak i wszystkich mieszkańców, jednak na ten moment jest za wcześnie, aby potwierdzić, że rzeczywiście tak będzie. Po załatwieniu dokumentacji, Uzdrowisko Kołobrzeg S.A. ogłosi przetarg na wykonanie prac budowlanych.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł.
Bądź na bieżąco! Obserwuj nas w Wiadomościach Google.