Leonardo da Vinci przewidział koniec świata. Badaczka twierdzi, że data została ukryta na jednym z jego dzieł

Zapowiedzi końca świata było już kilka, jednak tym razem ma to być coś więcej. Teraz już wiadomo kiedy nastąpi apokalipsa? Badaczka odkryła mroczną tajemnicę "Ostatniej Wieczerzy" autorstwa Leonardo da Vinci. Obraz posiada drugie dno i kod przekazujący informacje o prawdziwym końcu świata.

Koniec świata nastąpi stosunkowo niedługo? Zdaniem watykańskiej badaczki Sabriny Sforzy Galitzi tak właśnie może się stać. Miała ona rozszyfrować dane zawarte na jednym z najważniejszych dzieł Leonardo da Vinci. O tym oszałamiającym odkryciu poinformował brytyjski dziennik "Times". W środkowej części malowidła skrywała się niezwykle cenna informacja. 

Zobacz wideo "The Last of Us" - serial z apokaliptyczną wizją świata [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Leonardo da Vinci znał datę końca świata? Została ukryta na jednym z jego obrazów

Renesansowy artysta posiadał wiele talentów, gdyż zajmował się m.in. malarstwem, rzeźbiarstwem, matematyką, optyką, botaniką, interesował się mechaniką, wynalazkami oraz ludzkością. Wiele osób uważa, że posiadał również zdolność przewidywania, a swoje wizje umieszczał na obrazach w postaci specjalnych symboli. Zdaniem watykańskiej badaczki na dziele zatytułowanym "Ostatnia Wieczerza" malarz ukrył matematyczno-astrologiczną zagadkę, której rozwiązaniem była data zwiastująca koniec świata. Po analizie przestrzeni tzw. lunety, czyli elementu sklepienia kolebkowego znajdującego się nad oknem i ponad postacią Jezusa Chrystusa, jak sama twierdzi, udało jej się rozszyfrować zamieszczony tam kod. W ten sposób miała odkryć datę prawdziwej apokalipsy, przewidzianej przez wybitnego renesansowego malarza. 

 

Kiedy nastąpi ostateczna apokalipsa? Wygląda na to, że nikt z nas jej już nie doczeka

Zdaniem watykańskiej badaczki mistrz uznał, że nasz świat zginie z powodu ogromnego potopu. Przewidziana przez da Vinci "powszechna powódź" ma rozpocząć się pierwszego dnia wiosny, czyli 21 marca 4006 roku i potrwać aż do 1 listopada 4006. To właśnie wtedy nastąpi ostateczna apokalipsa, a kula ziemska zostanie zamieszkana przez inną cywilizację i będzie to "nowy początek ludzkości". Kobieta twierdzi, że teoria dotycząca kodu da Vinci jest prawdziwa i nie zamierza osiąść na laurach. W najbliższym czasie będzie kontynuować pracę nad obrazami włoskiego malarza, aby wyjaśnić jego pozostałe przepowiednie, które współczesnym ludziom mogą przynieść wiele cennych informacji. Warto zaznaczyć, że za życia Leonardo da Vinci nie ukrywał swojego zamiłowania do tematyki końca świata i apokaliptycznych wizji, dlatego też zainteresowanie naukowców jego osobą nie powinno być dla nikogo zaskoczeniem. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.