Już niedługo twoją pizzę może dostarczyć uroczy robot. Wyjątkowa usługa tylko dla wybranych

Rozwój technologii umożliwia nam automatyzację coraz większej ilości obszarów naszego codziennego życia. Serve Robotics to firma, która zajmuje tworzeniem robotów umożliwiających dostawę jedzenia na wynos. Co więcej, metoda ta jest już w fazie testów i niektórzy klienci mogą z niej skorzystać.

Współpraca między Serve Robotics i Uber Eats rozpoczęła się w 2022, a program początkowo objął ponad 200 restauracji na terenie Los Angeles w Stanach Zjednoczonych. Pilotaż w pierwszym roku okazał się dużym sukcesem i obecnie planowane jest wprowadzenie na rynek nawet 2 tys. robotów, zwiększając jednocześnie obszar ich działania.

Zobacz wideo Czy pszczoły zostaną zastąpione przez roboty?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak działają roboty Uber Eats? Dostawa jedzenia jest niezwykle prosta

Jak dowiadujemy się na stronie Serve Robotics, punkty oferujące możliwość dostawy z wykorzystaniem robotów będą miały tę informację dostępną przy składaniu zamówienia w aplikacji Uber Eats. Po wybraniu tej opcji i rozpoczęciu realizacji zamówienia możemy przez cały czas śledzić robota na naszym smartfonie. Gdy pracownik baru lub restauracji umieści nasze jedzenie w robocie, aplikacja to odnotuje, a robot wyruszy w swoje miejsce docelowe. W celu odebrania zamówienia należy skorzystać ponownie z aplikacji, wprowadzić kod na ekranie dotykowym urządzenia i wyjąć naszą pyszną przesyłkę z pojemnika robota.

To partnerstwo to duży krok w kierunku masowej komercjalizacji robotyki w dostawach automatycznych. […] Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą współpracę z Uberem, aby wprowadzić tę innowacyjną technologię do większej liczby miast w całym kraju

- mówił dr Ali Kashani, współzałożyciel i dyrektor generalny Serve Robotics o sukcesie osiągniętym z Uber Eats.

Warto dodać, że podobne badania pilotażowe były realizowane we współpracy z Serve Robotics także przez Walmart w Arkansans w USA oraz Pizza Hut w Vancouver w Kanadzie.

 

Automatyczne roboty Uber Eats a miejskie wyzwania. Nad robotem czuwają pracownicy

Roboty dostawcze Serve Robotics posiadają poziom 4 automatyzacji, zgodnie ze standardami the Society of Automobile Engineers (SAE). Oznacza to, że dany pojazd potrafi samodzielnie poruszać się po drodze, z uwzględnieniem wszystkich czynników otaczających, bez ingerencji człowieka. Przykładowo, roboty są w stanie przewidzieć nieuwagę kierowców, co pozwala im uniknąć kolizji. Rozwiązanie to jest niezwykle istotne dla oferowanej usługi, gdyż osoba nadzorująca robota w większości przypadków nie byłaby nawet w stanie odpowiednio zareagować ze względu na dynamiczność takiego zdarzenia czy opóźnienia w komunikacji z robotem.

Niemniej zdarza się, że ludzka interwencja jest wymagana podczas realizacji zamówienia. Dotyczy to sytuacji nietypowych i trudnych do przewidzenia, takich jak remont drogi czy rozciągnięta taśma policyjna. W takich przypadkach robot zatrzyma się i będzie czekał na decyzję operatora.

 

Może cię też zainteresować:

- Polscy studenci tworzą wyjątkową budę dla psów. Schronienie pomoże im walczyć z ważnym problemem
- Możesz bez trudu odczytać skasowaną wiadomość na messengerze. Wystarczy wykonać jeden trik
- Ministerstwo Cyfryzacji pomoże ci sprawdzić, czy wyciekły twoje dane. Wystarczy wejść na tę stronę

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.