Pokaż jedzenie, a znajdę ci przepis. Od teraz telefon będzie lepszym doradcą kulinarnym niż Magda Gessler

Najnowszy system firmy Apple pozwoli na niemałą rewolucję, porównywalną do tej, którą nieraz przeprowadziła wirtuozka kulinarna Magda Gessler. Posiadacze iPhonów będą mogli nieco urozmaicić swoje codzienne posiłki. Jak to możliwe? Otóż telefon przełoży zdjęcie jedzenia na przepis.

W ostatnich latach rozwój technologii jest tak dynamiczny, że chyba nikogo nie dziwią już nowe doniesienia zza oceanu. Tym razem jednak jedna z najpopularniejszych firm da możliwość korzystania swoim klientom z systemu rodem z filmów wizualizujących przyszłość ludzkości. Brzmi ciekawie? Oto co zaproponował Tim Cook.

Zobacz wideo Ten sprzęt poraża wydajnością (i ceną). Co potrafi nowy MacBook Pro? [TOPtech]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Nowa technologia firmy Apple. Wystarczy jedno zdjęcie, aby stać się mistrzem kuchni 

Niedawno odbyła się konferencja WWDC 2023, czyli wydarzenie firmy Apple, podczas którego zaprezentowano nowe rozwiązania dotyczące produktów znajdujących się w ich ofercie. Według "Sider'sweb" IOS17 umożliwi użytkownikom iPhonów rozpoznawanie potraw. Wszystko wskazuje na to, że wystarczy jedno zdjęcie, aby telefon podpowiedział, jak samodzielnie wykonać sfotografowane danie. Co więcej, urządzenie będzie proponowało przepisy także na inne, podobne posiłki. Największym plusem nowej funkcji jest to, że nie będzie trzeba instalować dodatkowych aplikacji. Taka opcja to nie lada gratka dla miłośników gotowania oraz dla tych, którzy chcieliby urozmaicić swoją dietę, jednak sami nie mają pomysłu, jak tego dokonać. 

Apple zapowiada wielką rewoluję. Czego mogą spodziewać się klienci? 

Tim Cook, dyrektor generalny firmy zaprezentował wiele nowości, które mają sprawić, że fani sprzętów Apple nareszcie będą czuli się usatysfakcjonowani. Podczas konferencji pokazano m.in.15-calowego MacBooka Air - jest to pierwszy tego typu sprzęt z tak dużym ekranem. Ponadto wprowadzono również aktualizację dotyczącą komputera Mac Studio, dzięki której możliwy będzie przesył obrazu w 8K. Dużym echem odbiła się również informacja o zestawie słuchawkowym Apple Vision Pro, łączącym rzeczywisty przekaz wideo z wirtualnym światem wyświetlanym na wewnętrznych ekranach. Firma od wielu lat zapowiadała wprowadzenie takiego produktu do oferty, a teraz obietnice stały się faktem. 

Gdy użytkownik zakłada zestaw słuchawkowy, widzi przed sobą pole ikon aplikacji. Mogą przełączać się między całkowitym zanurzeniem a widzeniem innych ludzi w naturalnym środowisku, jednocześnie pozwalając ludziom widzieć swoje oczy przez soczewkę gogli. Urządzenie jest sterowane za pomocą kontaktu wzrokowego i gestów dłoni w celu wybierania lub przewijania, a także posiada wirtualną klawiaturę i funkcję dyktowania do pisania

- czytamy w relacji "Forbes'a". Co więcej, wspomniany system IOS17 umożliwi zmianę telefonu w nocny zegarek. W trybie StandBy smartfon będzie wyświetlał na ekranie jedynie godzinę, datę, budzik oraz pogodę. Pytanie, czy takie rozwiązania pozwolą firmie zapomnieć o wcześniejszych niedociągnięciach i odbudować zaufanie ludzie, które w ostatnich latach zostało mocno nadwyrężone. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.