Google Street View w kosmosie. Teraz możesz zobaczyć Międzynarodową Stację Kosmiczną, nie wstając z kanapy

Kiedy byliśmy jeszcze małymi dziećmi, niemal każdy z nas marzył o karierze astronauty czy astronautki. Niestety, życie idzie do przodu, a nie każdemu z nas pisane jest odkrywanie kosmosu. Teraz jednak dzięki nowej opcji w Street View będziemy mogli zobaczyć planety bez wychodzenia z domu.

Każdy z nas kiedyś marzył o locie w kosmos. Kariera astronautki czy astronauty nie jest jednak zapisana w kartach każdego z nas. Teraz Google wyszło z niesamowitą propozycją. Platforma Street View będzie oferowała teraz wirtualną wycieczkę po Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) - a to wszystko to bez wychodzenia z domu. 

Zobacz wideo Lądowanie na asteroidzie, obserwacje początków Wszechświata. Oto najważniejsze misje kosmiczne [TOPtech]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Google StreetView z nową funkcją. O takiej wycieczce marzy wiele osób

Teraz aspirujący astronauci mogą dzięki Google udawać, że krążą wokół Ziemi na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), która jest również znana jako jedno z największych i najwspanialszych osiągnięć ludzkości. Firma, dzięki współpracy z astronautami przebywającymi na kompleksie orbitalnym, jest w stanie udostępnić Google Street View stacji kosmicznej, od jej laboratoriów naukowych po piękne okno kopuły zwrócone w stronę Ziemi. Thomas Pesquet jeden z astronautów Europejskiej Agencji Kosmicznej od początku pomagał zebrać zdjęcia, dzięki którym to wszystko jest możliwe. Opowiadał, że doświadczenie uchwycenia tej trasy:

Opisuje uczucie przebywania w kosmosie lepiej niż słowa lub zdjęcie. Ale były ograniczenia w gromadzeniu danych

Jedną z trudności, z jaką się spotkali, było unoszenie się w kosmosie, więc zdjęć ISS nie można było uchwycić w taki sam sposób, jak inne lokalizacje Google Street View. Jak donosi portal space.com, Johnson Space Center NASA w Houston i Marshall Space Flight Center w Alabamie współpracowały z Google nad stworzeniem "bezgrawitacyjnej metody zbierania obrazów". Metody te obejmowały wykorzystanie lustrzanek cyfrowych i innego sprzętu dostępnego już na stacji kosmicznej. Rozszerzony film zapewnia dodatkowe spojrzenie na sposób połączenia widoku. 

Odkrywanie kosmosu bez wychodzenia z domu. Przejdź się po pokładzie ISS

Googlowska kolekcja w całości składa się z wysokiej jakości zdjęć każdego zakątka ISS, które pozwalają na eksploracje w widoku 360 stopni. Możemy "przechadzać" się koło plątaniny rur, kabli, przełączników i specjalistycznych przedmiotów. Dodana została również niesamowita funkcja wirtualnej pinezki. Po kliknięciu każdej z nich możemy zapoznać się ze szczegółowymi opisami poszczególnych obiektów lub elementów stacji. Deskrypcje zostały przygotowane specjalnie dla użytkowników przez NASA. Na wirtualnym spacerze możemy również zajrzeć, jak mieszkają rezydentki i rezydenci ISS, obejrzeć moduły dokowania statku, czy podziwiać widok z okna stacji, który wychodzi na naszą planetę. Ta ostatnia możliwość może sprawić, że oniemiejemy z zachwytu po zobaczeniu Ziemi z zupełnie innej perspektywy. Jak donosi portal Well.pl, Matthew Potter z Google Street View w materiale promocyjnym mówił:

Zmapowaliśmy cały świat, ale chcieliśmy też przekroczyć to, dokąd możemy dotrzeć. Pomyśleliśmy więc, dlaczego nie miałby to być kosmos?
 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.