Technologia ułatwia mężczyznom randkowanie. ChatGPT pomaga im w znalezieniu drugiej połówki

Sztuczna inteligencja zaczęła być już czymś normalnym dla współczesnego użytkownika internetu. Okazuje się, że ChatGPT jest dobry narzędziem nawet podczas szukania drugiej połówki. Czy mamy zacząć się bać? Jak działa ChatGPT i czy faktycznie może pomóc w znalezieniu miłości?

W ostatnich miesiącach głośno było na temat szybkiego rozwoju sztucznej inteligencji, a dokładnie mowa o ChacieGPT. Czy AI może być zagrożeniem? Okazuje się, że w wielu kwestiach jest to dość pomocne narzędzie. Randkowanie ze sztuczną inteligencją? Jasne, że tak! ChatGPT ma pomagać mężczyznom w szukaniu miłości. 

Zobacz wideo Jak uniknąć buntu maszyn? Czy da się wychować sztuczną inteligencję?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zaskakujące badania naukowców. Mężczyźni podczas randkowania wspomagają się ChatemGPT

Internetowe randkowanie jest już znane od lat i wiele osób korzysta z tej możliwości, dzięki czemu znajduje swoje drugie połówki. Niestety nie jest to tak proste, jakby mogło się wydawać. Okazuje się, że niektórzy mężczyźni wspomagają się ChatemGPT i w ten sposób zwiększają swoje szanse na znalezienie życiowego partnera lub partnerki. Badacze z AttractionTruth przeprowadzili ankietę wśród 1371 mężczyzn, gdzie wyniki jasno przedstawiły całą sytuację. Duża część badanych przyznała, że umawiając się na randki, korzystają oni ze sztucznej inteligencji, czyli np. ChatuGPT, aby dowiedzieć się cennych informacji i wypaść na spotkaniu jak najlepiej.

Wykorzystując sztuczną inteligencję do inicjowania i zarządzania rozmowami w aplikacjach randkowych, użytkownicy mogą doświadczyć bardziej pozytywnych wyników i lepszej interakcji z potencjalnym partnerem. 

- pisał w e-mailu do portalu businessinsider.com Salvatore Damiata, współzałożyciel Attractiontruth.

Sztuczna inteligencja tworzy życiorysy. Tak użytkownicy wykorzystują możliwości ChatuGPT

Niektórzy badani stwierdzili, że z narzędzia AI korzystają gdy muszą stworzyć swój życiorys, który później przedstawiają wybranemu partnerowi. Jak widać ChatGPT i inne systemy tego typu mają duży potencjał i najwyraźniej faktycznie mogą być pomocne nawet przy randkowaniu, a nie tylko przy odrabianiu pracy domowej przez uczniów.

Badanie wykazało, że 20% respondentów - około 274 mężczyzn w wieku od 25 do 35 lat - używa narzędzi AI, takich jak ChatGPT OpenAI, do generowania biografii dla swoich profili randkowych.

- czytamy na portalu businessinsider.com. Z pewnością z biegiem lat i z dalszym rozwojem technologii, możliwości będzie jeszcze więcej, lecz musimy uzbroić się w cierpliwość. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.