NASA zorganizuje wielką imprezę z okazji zaćmienia Słońca. Wiemy, gdzie odbędzie się celebracja

Całkowite zaćmienie Słońca nie jest najczęściej widywanym zjawiskiem. Okazja do obserwacji tego niezwykłego, podniebnego spektaklu nadarzy się jeszcze w tym roku. Właśnie dlatego NASA postanowiło uczcić to w wyjątkowy sposób i zorganizować kilkudniową imprezę dla miłośników astronomii. Miejsce zostało już wybrane.

Zaćmienie Słońca to niezapomniany widok. Wtedy na słoneczną tarczę pada nietypowy cień, a w rzeczywistości jest to efekt przysłonięcia jej przez Księżyc. Do takiej sytuacji dochodzi, gdy naturalny satelita Ziemi znajdzie się w prostej linii z naszą planetą i wspomnianą gwiazdą. Właśnie wtedy światło słoneczne zostanie zasłonięte, a z ziemskiej perspektywy będzie widoczne pełne zaćmienie. Dla wielbicieli podniebnych obserwacji jest to prawdziwy rarytas, ponieważ takowe zjawisko jest niezwykle rzadkie

Zobacz wideo Tak w przyspieszeniu wyglądało zaćmienie słońca z 10 czerwca

Kiedy jest zaćmienie Słońca? NASA zorganizuje z tej okazji huczne wydarzenie 

NASA, czyli Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej, we współpracy ze stanem Nowy Jork zorganizuje specjalną imprezę związaną z nadchodzącym zaćmieniem Słońca. To ma nastąpić 8 kwietnia 2024 roku w godzinach 14:04-16:31. Całkowite zaćmienie nie będzie jednak trwało długo. Eksperci szacują, że to zjawisko występować będzie łącznie przez około 3 minuty i 31 sek. Ci, którym zależy na wyjątkowej celebracji tego wydarzenia, powinni w tym czasie wybrać się do Stanów Zjednoczonych, ponieważ to tam odbędzie się wielki event NASA. Ustalono, że wydarzenie ma potrwać od 4 do 8 kwietnia tego roku. Gdzie dokładnie zbiorą się miłośnicy kosmicznych spektakli? Wygląda na to, że wybrane przez organizatorów miejsce nie jest przypadkowe. 

Zaćmienie Słońca 2024. Nad wodospadem Niagara zbiorą się tłumy obserwatorów 

NASA postawiło na wodospad Niagara (Niagara Falls), a więc jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych atrakcji Kanady i Stanów Zjednoczonych - bowiem ten znajduje się na granicy Kanady (prowincja Ontario) i USA (stan Nowy Jork). Potęga tego miejsca przekonała organizatorów, aby właśnie ten twór natury towarzyszył obserwatorom nieba w tak ważnym dla nich momencie. 

Wodospad Niagara będzie spektakularnym, naturalnym tłem dla tego jedynego w życiu wydarzenia, a współpraca z NASA w celu zapewnienia edukacji poprzedzającej zaćmienie z pewnością przyciągnie tysiące nowojorczyków, jak i turystów

- przekazała gubernatorka Nowego Jorku Kathy Hochul, cytowana przez serwis Eska. Na tym jednak nie koniec. Pięciodniowe wydarzenie zakłada również liczne atrakcje. Uczestnicy będą mieli okazję skorzystać z wiedzy wszelkich ekspertów i astronautów, oraz wziąć udział w różnego rodzaju zajęciach, pokazach i warsztatach. Te odbywać się będą w: 

  • Bibliotece Publicznej Niagara Falls,
  • Instytucie Kulinarnym Niagara Falls
  • Muzeum Akwarium Niagara, Niagara Power Vista,
  • Centrum Dziedzictwa Kolei Podziemnej Niagara Falls,
  • Parku Stanowym Niagara Falls. 
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.