Ta kobieta znalazła sposób na długowieczność. Od 100 lat trzyma się dwóch ważnych zasad

Pewna seniorka niedawno skończyła 100 lat. Czuje się dobrze, a swoją formę przypisuje dwóm życiowym dewizom. Jedna z nich tyczy się... mężczyzn. Olive Westerman chętnie wspomina swoją młodość i daje rady innym. Jej recepta na szczęście i długowieczność może zaskoczyć.

Olive Westerman pochodzi z South Kirby, West Yorkshire i obecnie przebywa w domu opieki, a swoje setne urodziny obchodziła 16 stycznia 2023. Kobieta cieszy się dobrym zdrowiem, nie ma problemów z pamięcią, a większość codziennych obowiązków wykonuje samodzielnie. Sekret jej długowieczności może niektórych zaskoczyć.

Zobacz wideo Madonna świętuje 64. urodziny

Lubisz ciekawostki? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Młodość Olive Westerman. Jak wygadały wczesne lata życia stulatki?

Jak podaje portal The Mirror, Olive w trakcie swojego życia wiele podróżowała i przez długi czas mieszkała za granicą. Miejsce, które najbardziej przypadło jej do gustu do Singapur. W podróżach towarzyszył jej mąż, którego poznała pewnego dnia po mszy w kościele. Sam, bo tak mu było na imię, był również miłośnikiem podróżowania, a do tego pisarzem. Olive twierdzi, że pokochała swojego małżonka przede wszystkim za jego dobroć i łagodne usposobienie, a także gotowość do pomocy innym. Niestety, seniorka kilka lat temu została wdową. Małżeństwo nie doczekało się też potomstwa, choć Olive długo pracowała w żłobku i uwielbia dzieci. Nie ukrywa w tym, że to właśnie ich obecność pomogła jej zachować młodość ducha i sprawność umysłu.

Obchody setnych urodzin Olive Westerman. Seniorka radzi, jak cieszyć się długim i dobrym życiem

Każdego roku z okazji urodzin Olive dostawała od swojego męża butelkę perfum Estee Lauder. Choć tym razem Sam nie mógł wręczyć tego upominku, tradycja została podtrzymana przez pracowników domu opieki. Dla Olive i jej przyjaciół zorganizowano również uroczysty podwieczorek z herbatą określany w Wielkiej Brytanii jako "high tea", gdyż solenizantka nigdy dotąd nie miała okazji uczestniczyć w takim wydarzeniu. W rozmowie z mediami natomiast Olive zdradziła, jak zachowała zdrowie i pogodność przez tak długi czas.

Unikaj rozmawiania z obcymi mężczyznami, a wszystko będzie w porządku. Myślę, że najlepszą radą, jaką mogę dać, jest po prostu bycie szczęśliwym i zadowolonym z życia oraz jak najlepsze wykorzystanie tego, co masz

- wyznała Olive w cytowane przez The Mirror wypowiedzi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA