Stroiki na cmentarz - ekologiczne pomysły na Wielkanoc

Stroiki na cmentarz można wykonać samodzielnie, wystarczy odrobina inwencji. Szukasz inspiracji na wielkanocne ozdoby na groby bliskich? Sprawdź jak w prosty sposób wyczarować ładny stroik i lampion.

Stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów - zadbaj o planetę 

Sztuczne gerbery, róże, tulipany może i nie poddają się warunkom atmosferycznym, ale z czasem stają się tylko kolejnym problemem z długą datą ważności. Tradycyjny stroik na cmentarz ze sztucznych kwiatów to przeżytek. Współczesna wersja bazuje na naturalnych kwiatach i leśnych dodatkach. Szukasz pomysłu ładną i ekologiczną dekorację na Wielkanoc? Sprawdź najpiękniejsze wielkanocne wzory stroików na cmentarz, które odtworzysz w domowym zaciszu. 

Stroiki na cmentarz - wzory na Wielkanoc 2023 

Jakie są mode wielkanocne wzory stroików na cmentarz? Drewno, nakrapiane jajka, piórka, wiklinowe obręcze, kora drzew - współczesne stroiki na cmentarz bazują na naturalnych materiałach w neutralnych kolorach. Sprawdź, jak samodzielnie zrobić stroik na cmentarz.  

Zobacz wideo Wielki test jajek. Który przepis najbardziej przypadł nam do gustu?

Jak zrobić stroik na cmentarz? Wiklinowy obraz 

Jak zrobić stroik na cmentarz? Naturalny obraz z wiklinowej obręczy to jeden z najprostszych wzorów. Sprawdź, jak w kilku krokach wyczarować elegancki wielkanocny stroik na rodzinny pomnik. 

  • Przygotuj wiklinową obręcz.
  • Przy pomocy miękkiego drutu przymocuj przygotowane wcześniej: trawy, bazie i znalezione pióra. 
  • Na koniec wydmuszki jajek pomaluj w delikatne wzory.  
  • Przy pomocy długiej wykałaczki i kleju na gorąco przymocuj naturalne pisanki do obręczy, alternatywnie możesz użyć też szyszek pomalowanych na biało.  
 

Stroiki wielkanocne na cmentarz - wielkanocny bukiet 

Stroiki wielkanocne na cmentarz są bardzo różne. Kolejny prosty wzór wykonasz z materiałów, które już masz w domu. Jak zrobić stroik na cmentarz na wzór tradycyjnego bukietu?  

  • Przygotuj ozdobną donicę,
  • umieść bazę do stroików, którą następnie obsypiesz kamykami, 
  • szczyt donicy warto ozdobić gałązkami oraz ładną tasiemką, 
  • wydmuszki jajek pomaluj w delikatne wzory i nabij na długie patyki, konstrukcję wzmacnia klej na gorąco,  
  • ozdobione patyki umieść w styropianowej bazie, 
  • następnie dodaj gałązki bukszpanu i pióra. 
 

Stroik świąteczny na cmentarz - naturalne kwiaty 

Brak czasu oraz potrzebnych materiałów sprawia, że szukamy gotowych rozwiązań. Stroik świąteczny na cmentarz to duży wydatek, chyba że podejdziemy do tematu niekonwencjonalnie i zamiast klasycznej kompozycji zdecydujemy się na kwiaty w donicy, które dzięki pojemnikowi na wodę przetrwają dłuższą chwilę. Stroiki wielkanocne na cmentarz z naturalnych kwiatów to jedna z najprostszych i ładniejszych propozycji.  

 

Stroik z lampionem na cmentarz - szklany ogród 

Jak zamienić tradycyjny lampion w wielkanocny stroik świąteczny na cmentarz? Wystarczy szklana baza oraz girlanda z naturalnych kwiatów, którą wystarczy przepleść przez konstrukcję. Stroik z lampionem na cmentarz to bardzo efektowne i praktyczne rozwiązanie: dwa w jednym.   

 

Zobacz też: Kiedy jest Wielkanoc 2023? Najwcześniej może przypaść 22 marca, najpóźniej zaś 25 kwietnia

Więcej o:
Copyright © Agora SA