Prezenty na komunię, które będą "w sam raz". Klasyczne propozycje i trendy na 2023 rok

Nad tym, co kupić na komunię, głowi się zazwyczaj każdy chrzestny, chrzestna, ale i ciocie, wujkowie, czy dziadkowie dziecka. Obecne "trendy" różnią się jednak mocno od tych prezentów, które wręczano dzieciom kiedyś. Wybór w dzisiejszych czasach jest naprawdę spory. Jaki prezent na komunię 2023 będzie odpowiedni?

Komunia to dla chrześcijan bardzo ważne wydarzenie. Dziecko staje się wówczas już świadomym członkiem Kościoła i od tej pory może przystępować do przyjmowania hostii podczas nabożeństwa. Prezenty od bliskich są jednak od lat jednym z nieodłącznych elementów celebracji tego wydarzenia. Po ceremonii w kościele odbywa się uroczysty obiad, lub przyjęcie z rodziną, kiedy właśnie dziecko może przyjąć podarki. Wybór odpowiedniego podarunku może stanowić nie lada wyzwanie. Wiele osób decyduje się na formę pieniężną, ale czy to jest odpowiednie? Niejednokrotnie słyszy się anegdoty o tym, że pieniędzy z komunii sami zainteresowani nigdy potem nie widzieli...

Zobacz wideo Prezenty last minute. Sposób, jak szybko je zapakować

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakich prezentów na komunię unikać? Nie decyduj się na ten krok 

Jeżeli chcesz zdecydować się na prezent w formie pieniężnej, może okazać się to nie najlepszym pomysłem, mimo iż wydaje się być najbezpieczniejszym. Niestety większość dzieci przystępujących do sakramentu nie zna jeszcze wartości pieniądza i mniej ucieszy się z gotówki niż fizycznego prezentu. Dodatkowo, w niektórych rodzinach bywa tak, że pieniądze są wydawane na cele, które określą rodzice, a dziecko nie będzie mogło podjąć samodzielnej decyzji, przez co może poczuć się pokrzywdzone. Jeśli jednak zdecydujesz się na podarowanie gotówki, to zazwyczaj wręcza się ją w kwocie od 200 do 500 zł. 

Prezent na komunię możesz uzgodnić wcześniej z rodzicami

Jeśli chcesz dowiedzieć się jaki najlepszy będzie prezent dla dziecka, możesz skontaktować się z rodzicami, którzy z chęcią ci podpowiedzą. Rodzice, znając swoje dziecko, zapewne polecą prezent, który pozwoli dziecku rozwijać swoje pasje i zainteresowania. Mimo wszystko warto również odwiedzić sklepy z elektroniką. Popularnymi prezentami są laptopy, smartwatche, e-booki, czy konsole. Klasycznym prezentem, który nadal jest na topie od lat to rower, oprócz tego popularne stają się również elektryczne hulajnogi. Świetnym pomysłem będzie też zegarek kompatybilny z telefonem.

Więcej o:
Copyright © Agora SA