Będzie serial o Harrym Potterze? Trwają rozmowy z JK Rowling, a fani mówią o "zrujnowanym dzieciństwie"

Plotki o serialu na temat Harry'ego Pottera krążyły już od lat, jednak teraz jest to już bardziej realistyczne. Popularna platforma oraz autorka JK Rowling mają być podczas rozmów, a podpisanie umowy nie jest najwidoczniej tak odległe. Kiedy obejrzymy serial o znanych czarodziejach?

Już od jakiegoś czasu można było usłyszeć, że znany serwis chce stworzyć serial, na podstawie powieści o Harrym Potterze autorstwa JK Rowling. Temat w pewnym momencie ucichł, a niektórzy fani odetchnęli z ulgą. Czy serial stanie się hitem, czy kitem? Koszmar fanów z odległych snów lada moment może stać się rzeczywistością.

Zobacz wideo Co robi Daniel Radcliffe, by wyjść z szufladki Harry'ego Pottera? [Popkultura Extra]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Harry Potter: serial może być koszmarem dla wielu fanów

O serialu o znanych czarodziejach mówi się bardzo głośno, ale można również usłyszeć opinie fanów, którzy nie są zbyt zadowoleni z takiej inicjatywy. Jak czytamy na stronie hola.com, fani uważają, że serial może zrujnować im dzieciństwo. Nic w tym dziwnego, przecież w serialu nie zagrają ci sami aktorzy co w oryginalnych filmach, więc nie będzie to dla nich ten sam Harry Potter czy ten sam Ronald Bilius. Nowe pokolenia, które swoją przygodę z czarownikami zaczną od serialu, z pewnością będą zadowoleni i ta historia pochłonie ich tak samo, jak kilkadziesiąt lat wcześniej filmy produkcji studia Warner Bros i Heyday Films. Czy serial o Harrym Potterze ujrzy światło dzienne? Na jakim etapie są rozmowy popularnej platformy i JK Rowling?

Harry Potter w formie serialu? Rozmowy autorki i HBO trwają

Popularność książek JK Rowling na temat Harry’ego Pottera i jego przyjaciół czarodziei nie maleje. Nowe pokolenia chętnie sięgają po książki o historii, która działa się na terenie Hogwartu lub po filmy. Jednak w dobie TikToka, na którym królują kilkosekundowe filmiki, młodym ludziom coraz ciężej jest się skupić na oglądaniu filmu np. przez dwie godziny. Właśnie dlatego możliwe, że serial o znanym czarowniku stanie się popularny wśród młodszych widzów i z chęcią odkryją oni tajemnice chłopca z blizną na czole. Jak możemy wyczytać na stronie sports.yahoo.com, HBO Max i WarnerMedia zaczęły badać potencjalny serial o Harrym Potterze już kilka lat temu. CEO David Zaslav prawdopodobnie wielokrotnie spotykał się z JK Rowling i prowadził z nią rozmowy m.in. na temat serialu. Według strony telepolis.pl sezony serialu miałyby bazować na osobnych książkach JK Rowling. Na ten moment nie wiadomo kiedy można spodziewać się serialu, ani czy w ogóle dojdzie on do skutku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.