Redakcja G.pl - O NAS

G.pl to nie tylko najświeższe informacje, świetna rozrywka, praktyczne porady. Z nami zadbasz o finanse i znajdziesz inspiracje na kolejne podróże. Poznaj intrygujące ciekawostki, lifestylowe newsy i bądź na bieżąco.

Piszą dla Ciebie:

Oliwia Ziółkowska - redaktorka

Absolwentka Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jej fascynacja publicystyką narodziła się z czasem, ponieważ w dzieciństwie chciała być weterynarzem - życie dość szybko zweryfikowało te plany. Swoją przygodę z profesjonalnym dziennikarstwem rozpoczęła jeszcze przed ukończeniem studiów. Pierwsze kroki stawiała jako redaktorka portalu plotkarskiego. Z czasem jednak jej zainteresowania uległy zmianie i z wielką przyjemnością zgłębia świat szeroko pojętej nauki oraz gospodarki naszego kraju. Od 2023 roku pracuje w Gazecie.pl. Prywatnie wielka marzycielka, której zapał do działania nigdy się nie kończy. Gdy nie pisze, to rozmawia, czyta lub ogląda seriale i filmy – najchętniej te związane hasłem „teorie spiskowe" lub „moda".
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Oliwii.

Małgorzata Lewandowska - redaktorka

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu imienia Adama Mickiewicza w Poznaniu. Przygodę z dziennikarstwem zaczęła jeszcze w liceum, przeprowadzając hobbystycznie wywiady z ulubionymi polskimi i zagranicznymi muzykami oraz działając społecznie. W wolnych chwilach zajmowała się organizacją i relacjonowaniem imprez sportowych w lokalnych mediach. W poprzednich pracach zdobyła doświadczenie w pisaniu poradników, projektowaniu graficznym i fotografii produktowej. Do redakcji Gazeta.pl dołączyła w 2023 roku. Aktualnie skupia całą swoją uwagę na tematach lifestylowych, urodowych i pielęgnacyjnych oraz na nowinkach w świecie mody. Uwielbia poznawać i opisywać niesamowite historie ludzi, a także zagłębiać się w życie celebrytów. Prywatnie pisze powieści, tworzy ilustracje i próbuje nadrobić stosy książek, gier i filmów.
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Gosi.

Julia Siepsiak - redaktorka

Absolwentka Dziennikarstwa i Komunikacji społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła specjalizację z Creative writing i przez dwa lata publikowała wywiady oraz teksty z działu lifestyle na uniwersyteckim portalu internetowym. Najbardziej interesuje ją tematyka kryminalna. W swoich artykułach w serwisie Gazeta.pl przypomina głośne morderstwa i nierozwiązane zaginięcia. Analizowanie przebiegu sprawy i zagłębianie się w materiały prasowe sprzed lat to coś, co interesuje ją również poza pracą. Łączy się z tym zamiłowanie do filmów, głównie dramatów i thrillerów, choć jej słabością jest musical "Mamma Mia". Gdy nadarzy się okazja, wyjeżdża za granicę, żeby poznać inną kulturę, kuchnię i język. Choć często ciągnie ją do Włoch, największym marzeniem są kraje skandynawskie.
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Julii.

Julia Sokołowska - redaktorka

Absolwentka Wydziały Psychologii na Uniwersytecie SWPS w Warszawie. Pisanie pokochała na studiach. Tam zaczęła tworzyć treści w kołach naukowych oraz w ramach wolontariatu. Do dziś publikuje treści w mediach społecznościowych kampanii "Mów Do Mnie Grzecznie". W Gazecie.pl pracuje od 2022 roku. Na portalu skupia się głównie na lifestylu, roślinach i modzie. Ułatwianie ludziom życia to zdecydowanie jej pasja, dlatego chętnie zgłębia, sprawdza i opisuje domowe sposoby na radzenie sobie z problemami życia codziennego. Posiada wiele zainteresowań, jednak największymi są gry komputerowe oraz psychologia. Zawodowo zajmuje się także pisaniem artykułów o tematyce gamingowej.
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Julii.

Kinga Goldstein - redaktorka

Absolwentka Edytorstwa na wydziale Literaturoznawstwa Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Choć w młodości chciała zostać prawnikiem, po trzecim roku studiów zmieniła swój kierunek. Przygodę z dziennikarstwem rozpoczęła, współpracując z miesięcznikiem literackim "Akant". W późniejszym czasie pisała case study oraz personal branding dla niezależnych firm. Poza tym prowadziła kilka profilów na social mediach. Dzięki temu zainteresowała się ciekawostkami z wielu różnych kategorii jak i tym, co obecnie dzieje się na świecie. W redakcji gazeta.pl pracuje od 2022 roku. Zajmuje się w głównej mierze newsami z całego świata od życia gwiazd poprzez świat nauki, na zwierzętach kończąc. Poznawanie i dzielenie się ciekawymi historiami jest jej pasją. Poza pracą uwielbia pochłaniać książki, brać udział w wolontariatach i próbuje nadrabiać wszelkie premiery filmowe i serialowe. Jeśli dopisuje pogoda, pakuje plecak, chwyta za smycz i razem ze swoim psem wyrusza w podróż.
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Kingi.

Marty Wudel - redaktorka

Absolwentka psychologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Od zawsze uwielbiała pisać i miała lekkie pióro. Ze względu na tę pasję jeszcze w czasie studiów związała się z komunikacją w social media. Doświadczenie zdobywała zarówno w pracy dla agencji interaktywnych, jak i tworząc treści niezależne o rozmaitej tematyce. W Gazeta.pl pracuje od 2022 roku. Pisze przede wszystkim o polityce społecznej i bieżących zmianach wprowadzanych w tym zakresie w naszym kraju. Drugim obszarem, którym zajmuje się najczęściej, są ciekawostki naukowe, które zgłębia nie tylko w godzinach pracy. Ponadto w wolnym czasie pisze opowiadania i nie tylko, a także próbuje swoich sił w rysowaniu. Lubi być na bieżąco z nowinkami popkulturowymi i chętnie spędza czas, oglądając filmy oraz seriale.
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Marty.

Anastazja Lisowska - redaktorka

Od blisko trzech lat z pasją tworzy artykuły o treści podróżniczej, kryminalnej, historycznej i lifestylowej na różnych portalach. Ukończyła studia na kierunku filologia germańska. Interesuje się językami obcymi, a szczególnie niemieckim i hiszpańskim. Czytanie książek o tematyce kryminalnej i podróżniczej to dla niej moment relaksu w ciągu dnia. W wolnym czasie uwielbia również testować rozmaite triki z TikToka oraz uprawiać sport, a siłownia to jej "drugi dom". Zawodowo działa też w social mediach, współpracując z agencją marketingową. Przez 12 lat działała w Harcerskim Zespole Mandolinowym "Frygi", skąd wyniosła mnóstwo wspomnień. Muzyka towarzyszy jej od dziecka, a jej ulubionym wykonawcą jest Ed Sheeran, jego utwory poznaje po jednej nutce. Nie lubi zgiełku miasta, ani głośnych miejsc wypełnionych ludźmi, jest raczej introwertyczką, która po latach ceni sobie rodzinny dom na wsi.
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Anastazji.

Dominika Wiącek - redaktorka

Z natury jest ciekawska i pełna energii. Nie boi się podejmować nowych wyzwań, co sprawia, że stale szuka nowych pasji. Uwielbia odkrywać nowinki o zwierzętach, jest też miłośniczką wzruszających historii na ich temat. Nic w tym dziwnego, bowiem od pewnego czasu należy do stowarzyszenia chroniącego zwierzęta. W czasie wolnym uwielbia fotografować i tańczyć. To też początkująca "rośliniara", która uparcie stara się zajmować kwiatami, testując przy okazji rozmaite triki z TikToka. Finalistka IV edycji Projekt Lady, a prywatnie mama.
Tutaj znajdziesz wszystkie artykuły Dominiki.