Kalendarz wędkarski 2023: harmonogram brań. W tych dniach złowisz najwięcej ryb

Kiedy jest najlepsza pora na łowienie ryb? W pewnych dniach w roku warto wybrać się nad jezioro czy staw, aby zaliczyć udane łowy. Każdemu pasjonatowi łowienia ryb przyda się kalendarz wędkarski oraz kalendarz brań, które pomogą w organizacji tego dnia.

Jeśli jesteś zapalonym pasjonatem i w wolnych chwilach uwielbiasz łowić ryby, powinieneś wiedzieć, kiedy warto chodzić na rybne łowy, a w których dniach lepiej to sobie odpuścić. Wędkarski kalendarz brań może dość mocno ułatwić ci zadanie, a ogólny kalendarz, pomoże ci w planowaniu wypraw nad zbiornik wodny. 

Zobacz wideo Przepłynęliśmy Odrą ze Strażą Rybacką. "Ryby zdychały na rękach"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wędkarski kalendarz brań. W tych dniach ryb będzie sporo

Wiele osób zastanawia się, czym w ogóle jest wędkarski kalendarz brań. Dzięki niemu szczególnie początkujący wędkarze mogą sprawdzić, w jakich dniach ryby chętnie będą łapać się na haczyk. Kalendarz brań ma w sobie takie informacje, jak np. jaka jest szansa w danym dniu na złowienie ryby oraz od czego to zależy. Brane pod uwagę są różne czynniki, takie jak np. wiatr, opady, ciśnienie atmosferyczne czy temperatura wody.  Początkujący pasjonaci powinni wiedzieć, że bardzo często umiejętności czy rodzaj sprzętu nie ma znaczenia. Czasami, gdy pójdziemy na ryby, a nic nie złowimy, może okazać się, że ten dzień był po prostu kiepski na taką czynność. Właśnie dlatego przed wyjściem, warto sprawdzać wędkarski kalendarz brań. 

Kalendarz wędkarski 2023: wtedy warto wybrać się na ryby

To jaka jest szansa na złowienie ryby danego dnia, zależne jest m.in. od faz księżyca, na których bazuje kalendarz wędkarski. Metodę tę stworzył belgijski wędkarza Foucher, dzięki któremu dziś wędkarze mają bardzo ułatwioną pracę. Jak się okazuje, najlepsze branie ryb jest podczas pierwszej kwadry, a najgorsze podczas trzeciej. Kiedy najlepiej wybrać się na ryby? W kwietniu warto udać się nad zbiornik wodny jeszcze w tych dniach 26, 27, 28, 29, 30.04. A jak sytuacja będzie przedstawiała się w maju? Na majówkę lepiej nie planuj łowów...

Branie ryb w maju 2023. Przed wyjazdem sprawdź kalendarz wędkarski

  • Bardzo złe: 11, 12, 13, 14, 15 maja.
  • Złe: 1, 2, 3, 4, 31 maja.
  • Średnie: 6, 7, 8, 9, 10, 16, 17, 18, 19 maja.
  • Dobre: 5, 22, 24, 25 maja.
  • Bardzo dobre: 20, 21, 26, 27, 28, 29, 30 maja.

    Może Cię też zainteresować:

Przygotuj się na deszcz spadających gwiazd. Niezwykły spektakl będzie widoczny już w ten weekend
Gang kóz terroryzuje mieszkańców. Biegają po ulicach, walczą i niszczą miasto. Władze rozkładają ręce
Grzybiarze mogą już pędzić do lasu. Trzeba jednak uważać, aby nie popełnić poważnego błędu