Koronacja Karola III. Były kochanek księżnej Anny, który był mężem królowej małżonki uświetni ceremonię

Zaproszenia na koronację w Opactwie Westminsterskim wysłano nie tylko do członków rodziny królewskiej. Królowa małżonka również zaprosiła swoich bliskich, a wśród nich pojawił się jej były mąż. Jak się okazuje, mężczyzna przed laty miał romans z inną kobietą z rodziny Windsorów.

Z każdym dniem atmosfera w Wielkiej Brytanii robi się coraz gorętsza, a wszystko za sprawą nadchodzącej koronacji Karola III. Ceremonia oficjalnego ogłoszenia nowego króla odbędzie się 6 maja w Opactwie Westminsterskim, a kraj huczy od plotek na temat tego, kto pojawi się na tym wielkim wydarzeniu. Z wiadomych powodów najgłośniej zrobiło się wokół księcia Harrego i Meghan Markle, jednak nie tylko oni wzbudzają kontrowersje. Zainteresowanie mediów skupiło się teraz na królowej Camilli, która wysłała zaproszenie do specjalnego gościa.

Zobacz wideo Jak będzie wyglądała Wielka Brytania pod panowaniem Karola III?

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Koronacja Karola III już niedługo. Czy Camilla spełni się w nowej roli?

Mówi się, że Camilla, żona Karola III, od dawna polowała na koronę Wielkiej Brytanii. Pisał tak m.in. sam książę Harry, który w swojej książce "Ten drugi" zdradził, że jego macocha miała dwa cele: pierwszym było małżeństwo z Karolem, a drugim — brytyjska korona. Co ciekawe, na zaproszeniach została uhonorowana tytułem "królowej", a nie "queen consort", czyli królowej małżonki. Nie byłoby nic dziwnego w tym, że chce cieszyć się swoim statusem wraz z bliskimi, gdyby nie to, że wśród z nich znalazł się jej były mąż — Andrew Parker-Bowles.

 

Wszystko zostaje w rodzinie, czyli skomplikowane relacje członków rodziny królewskiej

W relacjach między członkami rodziny królewskiej nie brakowało skandali. Bez wątpienia najgłośniejszy pojawił się po rozwodzie Karola z księżną Dianą w 1996 roku, a następnie po wyznaniu, że książę miał wówczas romans z Camillą Parker-Bowles. Kobieta nie była jednak panną na wydaniu. Miała męża, przystojnego majora, który już wcześniej miał dość bliskie relacje z rodziną królewską. Jak się okazało, zanim ożenił się z Camillą, Andrew Parker-Bowles miał krótki romans z księżną Anną, siostrą Karola. Ta relacja nie trwała jednak długo, gdyż księżniczka nie zaangażowała się w nią uczuciowo. Obecność majora na ceremonii z pewnością wzbudza kontrowersje, jednak bliska znajoma majora zapewniła w rozmowie z "The Times", że mężczyzna chce wspierać byłą żonę.

On tyle dla niej zrobił… Ciągle spotykają się na wspólne lunche. Podczas ceremonii jego obecność będzie jak najbardziej na miejscu. Zawsze był i nadal jest sojusznikiem Camilli

- powiedziała.

 

Interesujesz się rodziną królewską? Sprawdź inne podobne artykuły:

Katy Perry wystąpi na uroczystej koronacji króla Karola III
Najnowsze szczegóły i lista gości zaproszonych na zbliżającą się ceremonię
U księcia Williama i księżnej Kate nie tak kolorowo jak na zdjęciach

Więcej o:
Copyright © Agora SA