Rolnik zauważył pasażera na gapę. Gad wślizgnął się do jego pojazdu. "Poczułem na sobie coś zimnego"

Corie Ross, rolnik z Australii podczas pracy zauważył, że w jego samochodzie pojawił się pasażer na gapę. W czasie jazdy nagle poczuł na sobie coś zimnego, kilka chwil później zorientował się, co to było. Okazało się, że w jego pojeździe znajduje się wąż.

Pewien rolnik postanowił przejechać się swoim samochodem typu buggy po posiadłości w miasteczku Goomburra w stanie Queensland w Australii. Nagle zauważył, że ma pasażera na gapę. Nie tracił czasu i postanowił nagrać wizytę tego zwierzęcia.

Zobacz wideo Urlop na świeżym powietrzu? Uważaj na żmije

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pasażer na gapę rodem z koszmarów. Rolnik zagadał niebezpiecznego gada

Corie Ross jest australijskim rolnikiem, któremu niedawno przydarzyła się niecodzienna sytuacja. Podczas jazdy  po posiadłości, zauważył podróżnika, który nie powinien się znajdować w pojeździe. Szybko chwycił za telefon, aby nagrać to spotkanie. Jego wideo rozpoczyna się od słów:

Właśnie poczułem na sobie coś zimnego

Zaraz po tym widzimy prześlizgującego się pomiędzy siedzeniami węża, który zmierza w kierunku deski rozdzielczej, na którą za chwilę się wspomina. Na szczęście Australijczyk zachował zimną krew i mówi do pasażera na gapę:

Wyluzuj. Nie rób nic głupiego, wężu

Mężczyzna nie przestawał mówić do węża, kolejne słowa, które można usłyszeć to na nagraniu to:

Nie ma to jak poczuć coś zimnego na żebrach gdy wyruszasz rano z domu

W następnych chwilach mężczyzna w końcu się zatrzymał, a gad owinął się wkoło słupka w samochodzie i oglądał widoki. Rolnik złapał zwierzę za ogon i przeniósł je na odległość kilku metrów w zarośla. Wąż nie próbował zaatakować Rossa, możemy się więc tylko domyślać, że po prostu potrzebował podwózki.

Czy pyton jest jadowity? Kilka faktów o tym ogromnym gadzie

Wężem, którego możemy obserwować na nagraniu, jest najprawdopodobniej pyton dywanowy. Pytony występują w Azji, Afryce i Australii. W tej ostatniej żyje około 15 gatunków tych gadów. Pytony są jajorodne, samica zwykle opiekuje się jajami i ogrzewa je do momentu wyklucia się młodych osobników. W zależności od wielkości danego gatunku pytony żywią się małymi i dużymi ssakami, płazami, ptakami, jak również innymi gadami. Swoje ofiary uśmiercają poprzez duszenie. Czekają, aż zdobycz się zbliży, a następnie błyskawicznie atakują. Zaczepiają się o ofiarę zębami, a potem owijają się wokół niej i zaciskają. Po posiłku węże muszą odpocząć, im większa będzie ofiara, tym będzie on dłuższy. Pytony na szczęście nie są wężami jadowitymi, ale za to są świetnymi pływakami. Ich średni wiek życia wynosi 25-30 lat. 

Więcej o:
Copyright © Agora SA