Kalendarz wędkarski 2023 nie kłamie. W tych dniach się nie zawiedziesz. Ryby będą brały na potęgę

Profesjonalni rybacy, jak i pasjonaci łowienia doskonale wiedzą kiedy najlepiej jest wybrać się na ryby. Jak się okazuje, nie każdy dzień jest odpowiedni na wyprawę nad jezioro czy staw. Kalendarz wędkarski podpowiada, kiedy łowić ryby. Już niedługo można spodziewać się wielkiego brania.

Kalendarz brań ryb to bardzo przydatne narzędzie, które może ułatwić ci wyprawę nad jezioro. To jakże rzetelne źródło informacji, które sprawi, że łowy będą zawsze udane. Z kalendarza dowiesz się też, że są dni, w które lepiej po prostu sobie odpuścić. Kiedy najlepiej jest łowić ryby? Kalendarz wędkarski ułatwi sprawę. Dzięki temu każda wyprawa na ryby będzie udana.

Zobacz wideo Staramy się wypracować rekomendacje, żeby katastrofy ekologiczne się nie powtarzały

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kalendarz wędkarski 2023: w czym pomaga wędkarzom?

Kalendarz wędkarski to takie źródło informacji, które dla rybaka lub pasjonata łowienia ryb może okazać się strzałem w dziesiątkę. W niektóre dni w roku ryby nie mają brania, a siedzenie i żmudne zarzucanie wędki po wielu godzinach okazuje się być bezsensowne. Znaczenie ma tutaj wiele czynników, na które my niestety nie mamy wpływu. Ciśnienie atmosferyczne, pora dnia, opady, kierunek wiatru czy dzień miesiąca są bardzo ważne. Kalendarz wędkarski zawiera wszystkie najpotrzebniejsze informacje, dzięki którym szanse na złowienie ryb będą duże. Wiele osób błędnie uważa, że nie ma np. umiejętności lub posiada złą wędkę i dlatego łowienie ryb nie wychodzi im tak dobrze jak innym pasjonatom. Takie myślenie okazuje się być błędne, ponieważ wszystko zależy od dnia — czasami ryby mają duże branie, a czasami nie ma go w ogóle, dlatego warto sugerować się kalendarzem wędkarskim, który zawiera szczegółowe informacje na temat tego, kiedy warto jest wybrać się na ryby, a kiedy nie. 

Tak tworzony jest kalendarz wędkarski. Harmonogram łowienia ryb na maj

Kalendarz wędkarski bazuje zazwyczaj na fazach księżyca, na których bazował także belgijski wędkarz i twórca tego harmonogramu A. Foucher. Mężczyzna po analizie dostrzegł, że świetne warunki do łowienia ryb są w podczas pierwszej kwadry, a te nieco gorsze będą m.in. podczas tzw. garbatego księżyca oraz podczas trzeciej kwadry. Kiedy najlepiej łowić ryby w maju? Oto kalendarz wędkarski na maj 2023:

  • Branie bardzo złe: 11, 12, 13, 14, 15 maja.
  • Branie złe: 1, 2, 3, 4, 31 maja.
  • Branie średnie: 6, 7, 8, 9, 10, 16, 17, 18, 19 maja.
  • Branie dobre: 5, 22, 23, 24, 25 maja.
  • Branie bardzo dobre: 20, 21, 26, 27, 28, 29, 30 maja.

Może cię zainteresować:
Majowe grzybobranie. Te grzyby już możesz spotkać na leśnej ściółce, ale nie wszystkie wolno zbierać.
- Wilki dały prawdziwe show. Nagranie z fotopułapki stało się hitem. "Niesamowity nocny koncert".
- Rolnik zauważył pasażera na gapę. Gad wślizgnął się do jego pojazdu. "Poczułem na sobie coś zimnego". 

Więcej o:
Copyright © Agora SA