Tak ubrała się na maturę Roksana Węgiel. Irena Kamińska-Radomska nie ma dla niej litości: "Nie na miejscu"

Roksana Węgiel w tym roku zdaje maturę. Wokalistka udostępniła na swoim TikToku szkolną stylizację, na którą składał się sweterek, biała koszula oraz krótka spódniczka. Doktor Irena Kamińska-Radomska postanowiła skomentować jej ubiór. Ma piosenkarce dużo do zarzucenia.

Doktor Irena Kamińska-Radomska, specjalistka od savoir-vivre'u oraz public relations oceniła na prośbę "Pudelka" maturalną stylizację Roksany Węgiel, która w tym roku skończyła 18 lat. Zdaniem znawczyni, strój wokalistki był "nieadekwatny do sytuacji".

Zobacz wideo Roxie Węgiel w rozmowie z Plotkiem rozlicza swoje ostatnie pięć lat kariery [WYWIAD PLOTKA]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Specjalistka od savoir-vivre'u skrytykowała strój Roksany Węgiel. Ubrała się niestosownie?

Już na samym wstępie rozmowy z Pudelkiem, ekspertka zawyrokowała, że spódniczka wokalistki była kompletnie nieadekwatna do sytuacji. Zdaniem Ireny Kamińskiej-Radomskiej, Roksana Węgiel nie popisała się dojrzałością, stawiając w takim uroczystym dniu na krótką miniówkę.

Uważam, że jej strój był nieadekwatny do sytuacji. Nie chodzi przecież tylko o wyniki tego egzaminu, ale również o dojrzałość człowieka. Z mojej perspektywy, a nawet nie mojej, a etykiety, strój pani Węgiel był nieodpowiedni. Spódniczka, o ile to była spódniczka, bo równie dobrze mogły to być krótkie szorty, powinna sięgać za kolana, ewentualnie minimalnie przed tzn. 6 cm powyżej środka kolana. To jest absolutnie najkrótsza ze stosownych długości.

- wytłumaczyła swoją opinię mentorka. Urozmaicenie stylizacji pewnymi dodatkami również nie uszło uwadze surowej specjalistki. Wkładając sportowe buty, piosenkarka zachowała się lekceważąco w stosunku do innych, elegancko ubranych maturzystów.

Sportowe buty i skarpetki nie były dobrym rozwiązaniem. Może to jest modne, ale matura to nie okazja, by tak się ubierać. Moim zdaniem Roksana Węgiel pokazała lekceważący stosunek do wydarzenia oraz osób, które brały w nim udział.

- podsumowała Kamińska-Radomska. Wytłumaczyła jednak, jak najlepiej dobrać strój na maturę, by mieścił się w wymaganych normach społecznych.

Irena Kamińska-Radomska o ubraniach na maturę. Roksana Węgiel nie zdała egzaminu

Specjalistka doradziła jednak, jak powinno ubierać się na takie uroczystości. Zdecydowanie, strój Roksany Węgiel do takich nie należał.

Oczywiście, kobieta w dniu matury może ubrać się w marynarkę i spódniczkę, ale również i wizytową sukienkę w granatowym kolorze. To byłby odpowiedni strój. Roksana, zdaje się, jest piosenkarką, jeżeli dobrze wiem. I właśnie przez ten wzgląd, że pracuje w kulturze, powinna bardziej starać się, żeby do kultury pasować.

- ostro skrytykowała Kamińska.  Mentorka ma nadzieję, że być może w przyszłości Roksana Węgiel z większą rozwagą wybierze kreację na uroczyste okazje. W tak ważnym dniu jak matura jest bowiem uczennicą, a nie słynną piosenkarką i przez wzgląd na innych maturzystów, powinna ubrać się podobnie.

Więcej o:
Copyright © Agora SA