Tak Roksana Węgiel wybrnęła z matury. Na egzaminie z języka polskiego powołała się na własną piosenkę

O Roksanie Węgiel i jej maturach wciąż jest głośno. Tym razem piosenkarka zdradziła, że na egzaminie z języka polskiego, poza omówieniem lektury, musiała odwołać się do jakiegoś utworu. Wybrała więc woją własną piosenkę "Miasto". Pytanie tylko, czy jej odpowiedź mogła zostać uznana?

Oprócz samego pisania matur przez Roksanę Węgiel, najwięcej emocji w tym temacie wywoływały stroje młodej piosenkarki. W pewnym momencie jej ubiór na egzaminy wręcz nabrał wagi państwowej. To jednak nie koniec zaskoczeń. Artystka postanowiła zdradzić, jak poradziła sobie na języku polskim.

Zobacz wideo Roksana Węgiel zrobiła sobie zdjęcie z parą prezydencką. Niektórzy zarzucili jej stronniczość. Co im odpowiedziała?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Roksana Węgiel pochwaliła się wynikami ustnych matur. Robią wrażenie

Na wyniki matur trzeba będzie poczekać aż do 7 lipca 2023. Aby je sprawdzić, uczniowie będą musieli zalogować się na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej. Jak na razie znamy jedynie wyniki matur ustnych, które uczniowie otrzymują bezpośrednio po ich zakończeniu. Swoje oceny poznała zatem już Roksana Węgiel. Na początek pochwaliła się językiem angielskim, z którego otrzymała równe sto procent. Mało kto może pochwalić się takim wynikiem, jednak artystka zna język obcy tak, jak ojczysty. Nieco inaczej wyglądała sprawa z maturą ustną z języka polskiego. Piosenkarka twierdzi, że mogła zrobić więcej. Mimo to postawiła na dość ryzykowny krok i zacytowała siebie samą.

Roksana Węgiel i egzamin ustny z polskiego. Zastosowała pewną sztuczkę

Jak zdradziła w rozmowie z portalem "Świat Gwiazd", mogła dać z siebie więcej, choć spodziewała się, że będzie o wiele trudniej.

Być może za mało wypowiedziałam się w temacie "Glorii Victim". (...). Mogło tak być, ale i tak jestem zadowolona, bo ja naprawdę poszłam z taką myślą, że pewnie trafię na jakąś hardkorową lekturę, której nie przeczytałam i będzie przypał, a było wszystko dobrze.

- wyjawiła Roxie. Zadanie, które dostała, polegało na omówieniu lektury oraz opisaniu obrazu Warszawy. Wokalistka zaskoczyła komisję, powołując się przy tym na swój własny utwór.

To było hitem, bo dostałam do opisania obraz Warszawy w lecie, to był chyba Nowy Świat. Opisałam ten obraz miasta, odwołałam się do wiersza Wisławy Szymborskiej "Nic dwa razy się nie zdarza" i do mojego utworu "Miasto".

- zdradziła zadowolona. Tegoroczna maturzystka może pochwalić się naprawdę dobrym wynikiem. Oceniający uznali jej odpowiedź, zostawiając ją z wynikiem 90 procent. Teraz Roksana Węgiel czeka z resztą licealistów na wyniki egzaminów pisemnych.

Więcej o:
Copyright © Agora SA