Na pokładzie samolotu wybuchł pożar. Pasażerowie próbowali ugasić go gołymi rękami

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na pokładzie samolotu lecącego z Genewy do Amsterdamu. Najpierw ze schowka nad głowami pasażerów zaczął wydobywać się dym, a później pojawiły się płomienie. Przestraszeni pasażerowie próbowali gasić ogień gołymi rękami.

Pasażerowie samolotu lecącego z Genewy do Amsterdamu przeżyli chwile grozy. Wszystko przez ogień, który nagle zaczął wydobywać się ze schowka bagażowego. Jak okazało się, w jednym z bagaży podręcznych zapalił się e-papieros. Na pokładzie wybuchła panika.

Zobacz wideo Legnica. Pożar w kamienicy. Policjanci pomogli starszemu mężczyźnie wydostać się z budynku

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pożar na pokładzie samolotu z Genewy do Amsterdamu. Linie zabrały głos ws. incydentu

W czwartek, 18 maja 2023 roku w samolocie linii EasyJet obsługującego trasę Genewa-Amsterdam zaczął wydobywać się dym ze schowka bagażowego umieszczonego nad siedzeniami. Incydent zmusił pilota do zawrócenia na płytę lotniska, z którego wyruszył kilka minut po starcie. Jak donosi francuski dziennik "RTS" pasażerowie krzyczeli i próbowali ugasić płomienie. 185 pasażerów było kompletnie przerażonych, tym co się dzieje wokół nich. Po powrocie na lotnisko w Genewie pasażerowie musieli czekać na następny lot, który odbywał się dopiero 19 maja. Jak donosi "RTS" EasyJet ogłosił, że:

Incydent będzie przedmiotem formalnego postępowania wyjaśniającego, zgodnie z procedurami. Bezpieczeństwo naszych pasażerów i załogi jest naszym priorytetem

Złe wieści dla tych, którzy planowali urlop za granicą. Linie lotnicze kazały jej zapłacić aż 400 zł. Wszystkiemu winne ciastka

Sekundy, które trwały jak godziny. To nie jedyne awaryjne zawracanie samolotu tej linii

Młoda para, która była na pokładzie samolotu podczas tego nieszczęsnego incydentu, postanowiła podzielić swoimi przeżyciami. Jak sami opowiadają, choć wszystko trwało sekundy, wydawało się, że mijają godziny. Zrelacjonowali, że podczas tego lotu było:

Dużo krzyków, ludzie wstawali i próbowali ugasić płomienie

Niestety ta chwila niebezpieczeństwa wystarczyła, aby kilka osób odniosło obrażenia. Na szczęście nikomu nie stało się nic poważnego. Według wczesnych informacji podejrzewa się, że zapaleniu uległy baterie w e-papierosie, który schowany był w torbie podręcznej. Przepisy linii pozwalają na przewożenie papierosów elektronicznych w takiej formie. Jak donosi brytyjski magazyn "The Mirror", w ciągu 24 godzin, po tym zdarzeniu na trasie z Genewy do Amsterdamu, inny samolot, również linii EasyJet był zmuszony do awaryjnego powrotu na lotnisko w Manchesterze po tym jak pasażerowie poczuli na pokładzie "zapach spalenizny", który podobno był spowodowany awarią.

Lecieli do Modlina, a na lotnisku przywitała ich cyrylica. Ryanair zafundował im podróż życia Lecieli do Modlina, a wylądowali w Mińsku? Oto podróże z Ryanairem

Więcej o: