Prognoza pogody na Boże Ciało. W tych regionach czekają nas opady deszczu, a nawet burze

Jaka będzie pogoda w Boże Ciało? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które planują długi weekend spędzić aktywnie na świeżym powietrzu. Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej opublikowali swoje prognozy pogody na czerwcowy długi weekend i wskazali, w których regionach zagrzmi.

Wiele osób podczas długiego weekendy planuje wyruszyć na urlop. Czy pogoda będzie im sprzyjać? Sprawdź, jakie prognozy przygotowali synoptycy. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Gdzie jest burza? Synoptycy przewidują wyładowania w kilku województwach 

W środę Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami. Alert obowiązuje w środę między godziną 12/13 a 21 w: 

  • województwie dolnośląskim (na południowym wchodzie),
  • województwie opolskim (z wyłączeniem północnej części),
  • województwie śląskim (z wyłącznie północnej części),
  • województwie małopolskim,
  • województwie podkarpackim, 
  • województwie lubelskim (na południu),
  • województwie świętokrzyskim (na południu).

Pogoda na Boże Ciało. W tych regionach możemy spodziewać się burz

Zgodnie z prognozami IMGW termometry w Polsce wskażą w czwartek od 19 stopni w Rzeszowie do nawet 30 w Bydgoszczy. Najchłodniej będzie na południu kraju, tam też przewidywane są opady deszczu oraz burze. Natomiast w pozostałych częścią Polski będzie słonecznie z lekkimi zachmurzeniami w centrum.

Z kolei w piątek przelotne opady deszczu mogą pojawić się w całej Polsce z wyłącznie regionów nadmorskich. A na południu możliwe także burze. Termometry tego dnia wskażą od 16 do 22 stopni na południowym wschodzie oraz nad morzem, w innych rejonach ma być cieplej - od 25 stopni, a na wschodzie oraz w centrum może dochodzić nawet do 30 stopni. 

Prognoza pogody na weekend. W niedziele czaka nas ochłodzenie

W sobotę w północno-zachodniej części Polski ma być słonecznie i sucho. W pozostałych regionach przewidywane są zachmurzenia, a także przelotne opady deszczu, miejscami mogą pojawić się także burze. Najchłodniej będzie na Podkarpaciu, tam termometry wskażą od 15 do 18 stopni. Z kolei najcieplej będzie na zachodzie i w centrum od 25 do 27 stopni. W pozostałych regionach temperatura wyniesie od 19 do 24 stopni. 

Natomiast w niedziele mieszkańcy południowowschodniej części Polski muszą przygotować się na zachmurzenia oraz opady deszczu. W pozostałych regionach będzie słonecznie, jednak chłodniej. Na południowym wschodzie termometry pokażą 17 stopni, w centrum około 22, a na zachodzie do 24 stopni. 

Może Ci się też spodobać:

- Czy można już się kąpać w jeziorze? Prawo mówi o tym wprost. Ważna jest temperatura wody w kąpielisku
- Ulubiona wyspa Agathy Christie jest na sprzedaż. Możesz kupić też dom, w którym pisała kryminały
- Pani Jadwiga pojechała na wakacje all inclusive. Dostała od hotelu dodatkowy rachunek na ponad tysiąc złotych

Więcej o:
Copyright © Agora SA