To pewne. Wolne od szkoły potrwa dłużej. Od kiedy są wakacje? Rok szkolny 2023/2024 zacznie się później

Ta wiadomość z pewnością ucieszy większość uczniów. Wakacje w tym roku będą dłuższe niż w poprzednich latach. Rok szkolny 2023/2024 zacznie się później niż zwykle, a wolne już niedługo. Kiedy są wakacje 2023?

Kiedy kończy się rok szkolny? To pytanie coraz częściej ostatnio zadają sobie uczniowie. Wakacje już niedługo i co ciekawe, będą one trwały dłużej niż zwykle. Jak to możliwe? Dzieci będą mogły się cieszyć wyjątkowo długim wolnym i zyskać dodatkowe dni do przygotowania się przed kolejnym etapem nauki. Rok szkolny 2023/2024 zapowiada się wyjątkowo. Kiedy są wakacje?

Zobacz wideo Znamy prognozę na sezon urlopowy 2023!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Od kiedy wakacje 2023? Wolne już niedługo

Wakacje w 2023 roku będą dla uczniów szczególnie ważne. Jak się okazuje, w tym roku dzieci mogą cieszyć się dłuższym wolnym. Zgodnie z przepisami ostatnie lekcje powinny odbyć się w piątek po 20 czerwca. Wynika z tego, że uczniowie pożegnają szkolne mury już 23 czerwca 2023. To szybciej niż w poprzednich latach. W 2021 roku ostatnie lekcje odbyły się 25 czerwca, natomiast w 2022 rok szkolny skończył się 24 czerwca. Dla spragnionych długiego wolnego przygotowano specjalny zegar odliczający czas do wakacji. Wynika z niego, że wakacje rozpoczną się dokładnie za 10 dni, a bez weekendów tylko 8. Ciekawie wygląda również przeliczenie na procenty. Zostało jedynie 3,57 proc. roku szkolnego.

Rok szkolny 2023/2024. Te wakacje będą wyjątkowo długie

Wcześniejsze rozpoczęcie wolnego to nie jedyny plus nadchodzących wakacji. Rok szkolny 2023/2024 rozpocznie się znacznie później niż zwykle. Tradycyjnie uczniowie wracają do szkół 1 września. Wtedy odbywa się uroczystość z okazji rozpoczęcia nowego roku nauki, a następnego dnia zaczynają się już lekcje. Tym razem uczniowie odpoczną trochę dłużej. 1 września 2023 wypada w piątek, co oznacza, że dzieci zasiądą w szkolnych ławkach dopiero 4 września. W związku z tym, że wakacje zaczynają się wcześniej i kończą później niż zwykle, wolne będzie trwać aż przez 72 dni. W ciągu roku szkolnego również wypada kilka dni wolnych od nauki:

  • 1 listopada 2023: Wszystkich Świętych;
  • 23-31 grudnia 2023: zimowa przerwa świąteczna;
  • 28 marca – 2 kwietnia 2024: wiosenna przerwa świąteczna;
  • 1-3 maja 2024: majówka;
  • 30 maja 2024: Boże Ciało.

Warto również pamiętać o feriach zimowych, które będą trwać przez dwa tygodnie. Data rozpoczęcia i zakończenia wolnego zależy od województwa. Ponadto uczniowie szkół średnich zyskają dodatkowe dni przerwy od nauki podczas egzaminów maturalnych.

Może Cię też zainteresować:
Wakacje z psem. Na tych plażach twój pupil będzie mile widziany. Jest jednak jedno "ale"
Za noc na tej przerażającej wyspie dostaniesz ją na własność. Na ogłoszenie odpowiedział Stephen King
- Tanie wakacje w dobrym stylu. Te miejsca wyglądają jak z pocztówki i nie zaszkodzą twojemu portfelowi

Więcej o:
Copyright © Agora SA