Ojciec Rydzyk chce "ratować" młodzież. Zaapelował do rodziców: Pilnujcie tych dyrektorów

Podczas 32. pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę, ojciec Tadeusz Rydzyk wygłosił mocne kazanie. Poświęcił czas z ambony na przyjrzenie się problemowi nieuczęszczania na katechezę młodzieży. Zaapelował również do rodziców, żeby pilnowali szkoły, do której chodzą ich dzieci.

Ojciec Tadeusz Rydzyk martwi się, że młodzież nie chodzi na katechezę w szkołach. Jego zdaniem powodem tego jest "moda i propaganda". Zaapelował do rodziców, by przypilnowali nie tylko dzieci, ale i dyrektorów placówek organizujących religię.

Zobacz wideo "Ten cały przeklęty dwór watykański trzeba rozsadzić"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ojciec Rydzyk wygłosił kazanie na Jasnej Górze. Mówił o Polskiej młodzieży

Na Jasnej Górze miał miejsce finał 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Po przybyciu wiernych na miejsce rozpoczęło się dwudniowe spotkanie pod hasłem "Wierzę w Święty Kościół". W programie była między innymi msza święta z kazaniem wygłoszonym przez Ojca Tadeusza Rydzyka. Dyrektor Radia Maryja podjął ważny temat - polskiej młodzieży. Jego zdaniem "uratowanie" dzieci miałoby zapewnić przywrócenie większej wiary w społeczeństwie.

By uratować wiarę, trzeba uratować młodzież i dzieci.

– zdaniem ojca Tadeusza Rydzyka to zadanie powinno należeć do Rodziny Radia Maryja.

Trzeba przekazać wiarę z miłością młodzieży. Cała Rodzina Radia Maryja musi przekazać miłość do Pana Boga i Ojczyzny.

– podsumował duchowny. Według Rydzyka za mniejszym zainteresowaniem wiarą idzie propaganda, przez którą młodzież nie uczęszcza na religię. W związku z nią postawił zadanie również rodzicom dzieci.

Ociec Rydzyk zabrał głos w sprawie religii w szkołach. "Dopilnujcie, żeby tego nie było"

Ojciec Tadeusz Rydzyk często porusza w swoich kazaniach problemy, które jego zdaniem dotykają polskie rodzin. Jakiś czas temu głównym tematem były coraz częstsze rozwody wśród małżonków. Teraz postanowił zająć się religią w szkołach.

Miłość poznaje się po uczynkach. Ratujcie młodzież. Jakaś moda, propaganda powoduje to, że ileś młodych nie chodzi na katechezę.

– mówił duchowny. Jego zdaniem powodem może być też to, że szkoła ułatwia dzieciom rezygnowanie z tych lekcji. To według niego powinno się zmienić, gdyż ilość osób chodzących na te zajęcia stale się zmniejsza.

W szkole religia jest tak organizowana, że jest na pierwszej albo ostatniej lekcji. Dopilnujcie, żeby tego nie było. Pilnujcie dyrektorów, bo szkoła należy do narodu, do Was, rodziców. Kochajmy młodzież i przekażmy im Pana Boga.

– podsumował ojciec Rydzyk, zwracając się do rodziców. Uczestnicy pielgrzymki nagrodzili jego wypowiedzi gromkimi brawami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA