Marianna Schreiber podsumowała Jolantę Kwaśniewską. Nie oszczędziła także innych pierwszych dam

O Mariannie Schreiber z tygodnia na tydzień robi się coraz głośniej. Głównie za sprawą jej wypowiedzi na temat innych kobiet działających w polskiej polityce. Tym razem była modelka postanowiła skomentować pierwsze damy. Co zaskakujące, z jedną z nich czuje "pewien rodzaj więzi".

Marianna Schreiber popularność zdobyła już kiedy występowała jako uczestniczka "Top Model". Większą sławę przyniosło jej jednak to, że założyła własną partię "Mam dość" i została żołnierką Wojska Polskiego. Żona polityka PiS Łukasza Schreibera, chętnie wypowiada się w mediach, wyrażając swoje opinie na temat różnych postaci w polityce. Teraz przyszła kolej na pierwsze damy.

Zobacz wideo Marianna Schreiber świętowała urodziny męża

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Marianna Schreiber ocenia pierwsze damy Polski. Co sądzi o obecnej? 

Choć kariera w modelingu nie wypaliła, Marianna Schreiber i tak dobrze odnajduje się w social mediach. Chętnie publikuje swoje opinie na różne tematy, bierze udział w wywiadach, czy też ogólnie w życiu politycznym Polski. Założyła bowiem własną partię polityczną o nazwie "Mam dość". Niedawno na swoim Instagramie wspomniała, że podoba jej się nowa fryzura Agaty Dudy, która postawiła na klasycznego boba. Teraz zaś postanowiła rozwinąć temat pierwszej damy, podczas jednego z najnowszych wywiadów dla Plotka. Choć to nie żona pana prezydenta Andrzeja Dudy zaskarbiła sobie jej największe uznanie, to Marianna Schreiber miała do powiedzenia parę miłych słów.

Uważam, że wywiązuje się z tej roli bardzo dobrze, godnie reprezentując Polskę i wspierając swego męża. Dodatkowo odczuwam między nami pewien rodzaj więzi dlatego, że tak samo jak ja z zawodu jest nauczycielką. Bardzo cenię pierwszą damę za jej oddanie i rodzinność.

- wyznała była modelka, nie szczędząc komplementów swojej koleżance ze sceny politycznej. Znacznie więcej uwagi poświęciła jednak Jolancie Kwaśniewskiej.

Kogo najbardziej ceni Marianna Schreiber? Konkretnie podsumowała Jolantę Kwaśniewską

Zdaniem Marianny Schreiber nie tylko Agata Duda dobrze wywiązuje się z obowiązków pierwszej damy. Wspomniała również tragicznie zmarłą Marię Kaczyńską, żonę prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Była to osoba, którą wyjątkowo podziwiała.

Maria Kaczyńska swą postawą i skromnością skradła serca milionów Polaków, a w tym moje. Odczuwam ogromną stratę z tego powodu, że jej z nami nie ma. Mogę powiedzieć, że ś.p. Marię Kaczyńską bardzo podziwiałam! Była cudowną kobietą.

- mówiła Marianna Schreiber, omijając jednak temat jej następczyni, Anny Komorowskiej. Nieco inaczej wypowiedziała się na temat żony Aleksandra Kwaśniewskiego, która jest powszechnie uważana za najlepszą w historii Polski pierwszą damę.

W swych ocenach zawsze kieruję się tym, kim dana osoba jest, a nie to, jakie środowisko polityczne reprezentuje. I dlatego też najbliższe memu sercu są właśnie te trzy niezależne kobiety, które swoją klasą i ciepłem potrafiły zdobyć szacunek, również wśród osób niegłosujących na ich własnych mężów.

- podsumowała. Zdecydowanie Mariannie Schreiber najbliżej jest do pań reprezentujących mężów z partii PiS. Nic dziwnego, w końcu sama jest żoną ministra tej partii.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.