Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny: Pozory mogą mylić. Te święta mają całkowicie różne daty

Dzień Chłopaka 2023 zbliża się już wielkimi krokami. Z tej okazji warto dowiedzieć się, czym różni się to święto od Dnia Mężczyzny. Wbrew przekonaniu niektórych, nie jest to jedno i to samo. Różnią się od siebie nie tylko nazwą. Sprawdzamy daty, osoby, które świętują i możliwe prezenty.

W ciągu roku mamy wiele różnych świąt, a wśród nich znaleźć można Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny. Choć może się wydawać, że są to dwie różne nazwy na to samo święto, prawda jest całkowicie inna. Te celebracje wypadają w zupełnie inne dni. A to nie wszystko, co je od siebie odróżnia.

Zobacz wideo Agnieszka Hyży świetowała swoje urodziny. Impreza z wielkim rozmachem przypominała wesele

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny. To dwa całkowicie odmienne święta

Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września, a Dzień Mężczyzny 10 marca, czyli dwa dni po dniu kobiet. Ciekawostką jest, że Dzień Mężczyzny ma również inną proponowaną datę, a mianowicie 4 kwietnia. Właśnie tego dnia w okresie PRL-u niektóre szkoły obchodziły podobne celebracje, jak podczas świętowania Dnia Kobiet. Rozróżnia się je w następujący sposób: w Dniu Chłopaka możemy składać życzenia wszystkim młodym mężczyznom, natomiast na Dzień Mężczyzn życzenia otrzymują ojcowie, mężowie czy chociażby wujkowie. Warto również zaznaczyć, że Dzień Mężczyzn obchodzony jest na całym świecie, jednak data może różnić się w zależności od kraju. Międzynarodowe święto panów obchodzi się 19 listopada w takich krajach jak Holandia, Jamajka, Kanada, Malta, Mołdawia, Indie, Irlandia, Republika Południowej Afryki, Singapur i Stany Zjednoczone. Niektóre państwa obchodzą ten dzień w jeszcze innych terminach, w Rosji na przykład świętuje się go 23 lutego.

Prezenty na dzień chłopaka. Rzeczy domowej roboty, gry i zabawi i życzenia... to jest to

Dzień Chłopaka coraz bliżej, warto więc zastanowić się, co kupić najmłodszym panom, by sprawić, że ten dzień będzie niezapomniany. Na szkole obchody najlepiej sprawdzą się słodycze i najróżniejsze przekąski. Świetnym pomysłem będzie również zrobienie domowej roboty prezentów, takich jak kartki z życzeniami lub certyfikaty. Sprawdzą się również kubki czy breloki z imionami. W szkołach warto również zorganizować najróżniejsze gry i zabawy, by pokazać, że doceniamy chłopców z klasy. Świetnie sprawdzą się "teleturnieje" z pytaniami o rzeczy, którymi panowie są zainteresowani czy kalambury. Można również zorganizować samodzielne robienie gniotków z mąki ziemniaczanej i balonów. Pomysłów jest cała masa, ale najbardziej liczy się pamięć. Warto więc wykorzystać pozostały czas do Dnia Chłopaka, by stworzyć wyjątkową kartkę z życzeniami.

Więcej o:
Copyright © Agora SA