Jan Wieczorkowski padł ofiarą oszustów. Teraz apeluje do fanów: Nie dajcie się nabrać

Jan Wieczorkowski apeluje do swoich fanów i ostrzega ich przed podobnymi sytuacjami. Popularny aktor zdradził, że padł ofiarą oszustów w sieci. Nie wygląda to kolorowo, lecz z pewnością następnym razem nie da się już nabrać - i przed tym przestrzega również swoich fanów.

Internet i szeroko rozumiane social media w ostatnich latach stały się niemalże niezbędnikiem gwiazd. Dzięki nim mają oni stały kontakt z fanami i dzielą się swoim życiem. Niestety czasami coś może pójść nie po naszej myśli i wszystko, co było budowane przez lata na koncie znika - w jaki sposób? Oczywiście przez ataki hakerskie, o których wie coś sam Jan Wieczorkowski. 

Zobacz wideo "Nie znam żadnej historii, która tak szczegółowo opowiada o najmłodszym pokoleniu". Rozmowa z Janem Wieczorkowskim

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jan Wieczorkowski miał wielki problem. Postanowił poinformować fanów

Jan Wieczorkowski to 51-letni aktor, który podobnie jak wiele innych gwiazd działa na social mediach. Jedną z najpopularniejszych platform jest w ostatnim czasie Instagram - to tam gwiazdy utrzymują stały kontakt z widzami, a czasami mają go nawet w czasie rzeczywistym, organizując spotkania na żywo. Jan Wieczorkowski również chętnie korzysta z dobrodziejstw social mediów i na Instagramie obserwuje go ponad 50 tysięcy osób, z którymi stworzył przez lata niesamowitą więź. Niestety wszystko w pewnej chwili poniekąd legło w gruzach - dlaczego? Okazuje się, że konto aktora zostało zhakowane, o czym poinformował na swoim innym, prawdziwym koncie, dodając post ze zdjęciem. 

Dobrego dnia Kochani…niestety moje konto zostało zhakowane (druga fota to screen tamtego konta) nie dajcie się nabrać… TO JEST MOJE JEDYNE I PRAWDZIWE KONTO NA INSTA pozdrowienia i uściski

- pisał na Instagramie Jan. Co ciekawe poprzedni profil został już na szczęście zablokowany, o czym pisali fani w komentarzach oraz dziękowali aktorowi za informację.

 

Hakowanie kont to współcześnie częsty problem. Należy mieć się na baczności

Jan Wieczorkowski to nie jedyna i - co gorsza z pewnością - nie pierwsza osoba, której konto zostało zhakowane. Niestety do takich sytuacji dochodzi często. Wraz z rozwojem technologii również hakerzy mają większe dostępy i wiedzą, jak wkraść się na nieswoje konta. Pamiętaj, aby w takim przypadku zachować spokój i na początek spróbować zmienić hasło do konta oraz wylogować się z wszystkich innych urządzeń. Jeśli konto zostało całkowicie przejęte to z pewnością my zostaliśmy wylogowani z wszystkich urządzeń - w takiej sytuacji robi się bardziej skomplikowanie i warto skontaktować się danym portalem, który z pewnością ma specjalny dział, zajmujący się takimi sprawami.

Więcej o: