Na te filmy i seriale przyjdzie nam jeszcze poczekać. Strajk scenarzystów niesie opóźnienia hitowych produkcji

Ciężko znaleźć osobę, która nie słyszałaby o trwającym strajku aktorów i scenarzystów. Choć może się wydawać, że nas to nie dotyczy, prawda jest jednak inna. Znaczna część planowanych produkcji mocno obsunie się w czasie. Poczekamy na nowe części "Avatara", "Gwiezdnych wojen", "Avengers" i wielu więcej filmów i seriali.

Strajk Writers Guild of America trwa od maja 2023 roku, co stawia przyszłość niezliczonych filmów i seriali pod znakiem zapytania. W związku z trwającym sporem o uczciwe płace i obawami dotyczącymi przejęcia ról przez sztuczną inteligencję część produkcji znacznie się opóźni. Postanowiliśmy sprawdzić premiery, których filmów i seriali zostały przesunięte.

Zobacz wideo Polskie premiery na Netfliksie w 2023 [ZWIASTUN]

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Filmy i seriale Walt Disney, które sporo się opóźnią. Fani będą niepocieszeni

Disney donosi, że przesunął premiery kilku filmów, takich jak kolejne części "Avatara" czy "Gwiezdnych wojen". Według "Hollywood Reporter" data premiery "Avatar 3" Jamesa Camerona przesunie się na rok 2025, "Avatar 4" na 2029, a "Avatar 5" na 2031 rok. Premiera dwóch niezatytułowanych filmów z serii "Gwiezdne wojny" również zostanie przesunięta na rok 2026. Nie ominie to kolejnego sezonu serialu "Mandalorian". W połowie czerwca Disney ogłosił dodatkowo, że wiele nadchodzących filmów Marvela, w tym "Kapitan Ameryka: Nowy wspaniały świat" i dwa kolejne filmy "Avengers", zostaną przesunięte. Dołączają one do pokaźnej liczby opóźnionych projektów Marvela takich, jak "Venom 3", "Thunderbolts", "Deadpool 3" czy "Wonder Man" i "Daredevile: Born Again". To nie koniec jednak opóźnionych projektów o superbohaterach. Z powodu strajku będziemy musieli dłużej poczekać na takie filmy, jak "Blade", "Kraven the Hunter" czy "Spider-Man: Beyond the Spider-Verse".

"Gra o tron", "Emily w Paryżu" czy "Euforia". Wyczekiwane premiery znacznie odsuną się w czasie

Fani "Gry o tron" będą musieli poczekać na spin off HBO "A Knight of the Seven Kingdoms". Druga część z "Soku z żuka", która według "Variety", była prawie ukończona,  będzie musiała poczekać ze swoją premierą do zakończenia strajku. Animowane seriale takie jak "Amerykański tata" i "Family Guy" nie będą wypuszczały nowych odcinków, póki strajk się nie zakończy. W maju scenarzyści Netflixowskiego hitu "Cobra Kai" również odłożyli ołówki, a współtwórca Jon Hurwitz powiedział:

To nie są zabawne czasy, ale niestety konieczne

Prace nad kontynuacją "Dirty Dancing" podobno wciąż trwają, ale premiera filmu przesunie się z początku 2024 r. na lato 2025 r. Kontynuacja epopei science fiction "Diuna" również może zostać przesunięta w czasie w związku ze strajkiem. Pierwotna data premiery filmu to 3 listopada 2024 r., ale Warner Bros. Film Group rozważa odsunięcie jej w czasie. Fani "Emily w Paryżu" poczekają sobie jeszcze na kolejny sezon. Serial, który wznowiono w styczniu 2022 roku, miał mieć premierę kolejnego sezonu latem 2023 roku, jednak opóźnienia w zdjęciach zapewne ją przesuną. To zaledwie część odsuniętych w czasie produkcji. "It ends with us", "Gladiator 2", "Euforia", "Pogromcy duchów: Afterlife", "The Last of us" czy "Lilo i Stitch" to dopiero kilka tytułów, na które przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

Więcej o: